23 јануари, 2017

Радио

Куче скитник му ја украде торбата a она што следува ќе ве допре до срце!

20 јануари, 2017, Нема коментари
Велат дека за да започне љубов е потребен само еден чекор. Но тој знае да биде навистина тежок. Погледнете за што станува збор…  

Ова видео ќе ве „натера“ да се успиете во рок од 40 секунди!

20 јануари, 2017, Нема коментари
Се` што треба е да гледате во центарот на кругот. Обидете се и проверете што ќе се случи.

Погледнете што се случува кога ќе ставите течен алуминиум во лубеница

20 јануари, 2017, Нема коментари
Многумина би очекувале лубеницата да експлодира, но двата експерименти во видеото направено од YouTube каналот The Backyard Scientist покажуваат дека ќе се случи нешто сосема друго.

Кога 7-годишно девојче ја имитира Тејлор Свифт

20 јануари, 2017, Нема коментари
Седумгодишната Ксиа Вигор го воодушеви жирито на шоуто „Your Face Sounds Familiar Kids“ на Филипините, имитирајќи ја пејачката Тејлор Свифт. Малечката ја пееше песната „You Belong With Me“, облечена и нашминкана како познатата пејачка,...

Го плукнал возачот на автобус во лице. А потоа шоферот станал и му одржал лекција!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Следната сцена е сосема вообичаена во Русија, па и во Америка, но верувале или не, ни доаѓа од една од најмирните земји на светот – Канада! Видеото прикажува несовесен патник како го плука шоферот...

Ја фотографирале природата, а потоа се појавил ОВОЈ ЅВЕР: Џиновско суштество ги избезуми туристите!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Веројатно повеќето луѓе би се преплашиле кога би виделе џиновски алигатор. Меѓутоа, тоа не било случај со овие храбри турсити на Флорида. Фотографите се потрудиле да направат што подобри слики од овој огромен репти....

Ова се вистински мајстори на дело!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Ви пренесуваме снимка на која се прикажани најдобрите шофери на камиони. Во продолжение погледнете како овие мајстори совладале навистина тешки ситуаци…

Овој овен се налутил, а вие нема да верувате на кого!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Овните се лути животни и им треба многу малку за да побеснат, затоа не треба да се игра со нив. Овој овен се налутил на нешто што никогаш не би можело да ви падне...

Заради оваа убавица цел свет следи временска прогноза

18 јануари, 2017, Нема коментари
Милиони ширум светот секојдневно пратат временска прогноза, а на Мексиканците тоа им е омилена програма. Не толку за да видат какво време ги очекува, туку заради водителката Џенер Гарсија, убавица со раскошни облини. Оваа...

Еве зошто СЕКОГАШ треба да бидете внимателни кога возите по снег! Ова може да му се случи на секого!

18 јануари, 2017, Нема коментари
Дека екстремните лоши временски услови можат да предизвикаат невидени проблеми, доказ е и следното видео кое е снимено на автопат во Мичиген, САД. Ова шокантно видео прикажува судир во кој учествувале дури 193 возила,...

Девојката го разлутила и завршила во контејнер

17 јануари, 2017, Нема коментари
На Јутјуб осамна снимка на која се гледа како маж става жена во контејнер. Некои медиуми пренесоа дека жената прво го разлутила мажот, а потоа тој ја ставил во контејнер. Познато е дека инцидентот...

Овој камион избегнал катастрофа!

17 јануари, 2017, Нема коментари
За да бидете шофер на ваков камион треба да имате доста искуство, иако понекогаш ни тоа не е доволно. Имено, шоферот на овој натоварен камион, возел побрзо и за малку тоа ќе го плател...

КОГА НЕБОТО ПОЦРНЕЛО ТОЈ ЈА ЗГРАБИЛ КАМЕРАТА: Она што го снимил е навистина ужасно!

17 јануари, 2017, Нема коментари
Ако некогаш сте виделе како небото одеднаш станува мрачно и црно, сигурно сте помислиле, „Ова не може да биде на добро“. Не постои ништо, што повеќе индицира дека се` ќе тргне наопаку, отколку знак...
Почетна // Категорија "4 play"
Горе