23 јануари, 2017

Радио

Која е најпопуларната боја на автомобилите во 2016 година?

20 јануари, 2017, Нема коментари
Ако ја погледнеме статистиката за новите автомобили продадени минатата година, резултатите не се неочекувани. Повторно сите останати бои ги победи – популарната бела боја. Иако за некои купувачи бојата на автомобилот не е воопшто...

Хипи футуристички микробус од Volkswagen

16 јануари, 2017, Нема коментари
Култниот хипи минубус на Volkswagen од 60-тите доби футуристички римејк, во електрична и автономна верзија. Германскиот производител го претстави концептот за ID Buzz на автомобилскиот саем во Детроит, кој го нарекува „микробус на новата...

Vision 8: Како би можел да изгледа Aston Martin во иднината?

30 декември, 2016, Нема коментари
Aston Martin периодов работи на развој во нова насока, па освен желбата да се натпреварува со останатите брендови, работи и на тоа да биде предводник во полето на врвните перформанси. Пример за тоа е...

Тјунираниот Mercedes-AMG GT е уште помоќен и поубав!

28 декември, 2016, Нема коментари
Германската компанија за тјунинг G-Power е позната по тоа што работи на автомобилите на BMW, но дури ни тие не можеа да му одолеат на моделот на Mercedes – AMG GT. Во нивната верзија,...

Lamborghini го претстави новиот Aventador S

21 декември, 2016, Нема коментари
Lamborghini неодамна објави мистериозен тизер, а сега го претстави Aventador S. Со ова италијанската компанија го освежи овој модел, а буквата „S“ означува дека поседува поаеродинамична каросерија базирана на моделот SV. Автомобилот има поагресивна...

Наскоро автомобил што чувствува човечки емоции

12 декември, 2016, Нема коментари
Авто производителот Honda го најави нивниот концепт за автомобил кој треба да биде прикажан на CES (Consumer Electronics Show) наредната година, а кој ќе биде способен да чувствува човечки емоции. Во соопштението за медиумите...

Volkswagen Atlas ќе се појави и на европскиот пазар?!

9 декември, 2016, Нема коментари
Иако првично беше наменет за американскиот и кинескиот пазар, големиот SUV на Volkswagenov, кој ја носи ознаката Atlas, наскоро би можел да се продава и во некои европски земји. VW веќе најави дека во...

Импресивен тркачки автомобил од фабриката на Mercedes AMG

7 декември, 2016, Нема коментари
Автомобилот Mercedes-AMG GT4 е заснован на моделот GT-R, а е наменет за растечката GT4 категорија на тркачки автомобили. Иако досега беа објавени само тизери, AMG тврди дека GT4 е заснован на Mercedes-AMG GT R...

Зошто е важно да се стават зимски гуми на автомобилот?

17 ноември, 2016, Нема коментари
Вечната дилема во овој период е дали да се купат ланци, дали да се купат само две или пак да се купи сет од четири зимски гуми. Одбравме неколку интересни YouTube видеа што покажуваат...

Што ќе се случи со автомобилската индустрија во наредните 10 години?

1 ноември, 2016, Нема коментари
Од година во година технологијата  која се користи во автомобилската индустрија станува се понапредна, а тоа тоа и моделите кои што се пласираат на пазарот. Што нè очекува во идината судејќи по плановите на...

Bentley го претстави својот најбрз автомобил

11 септември, 2016, Нема коментари
Автомобилот на Bentley, Flying Spur W12S е еден од најбрзите автомобили во својата класа во целата историја на оваа марка. Забрзува до 100км за 4,5 секунди, а може да постигне максимална брзина од 325км на...

На прв поглед изгледа како обичен камион, но кога ќе притиснете копче, се случува чудо!

9 септември, 2016, Нема коментари
На прв поглед изгледа како голем камион и ништо спектакуларно, но кога ќе притиснете копче, се` се менува. Цената на оваа „мобилна вила“ е 2,5 милиони долари, а истиот камион го следел познатиот актер...

Mazda RX-9 концепт

6 септември, 2016, Нема коментари
Најновите гласини во врска со наследникот на Mazda RX-8 доаѓаат од Јапонија и тоа од сајтот Holiday Auto кој тврди дека Mazda ќе го претстави моделот RX-9 на Tokyo Motor Show 2019. Но, пред...
Почетна // Категорија "авто-мото"
Горе