25 јануари, 2017

Радио

Најпродаваните автомобили во земјите ширум светот

Овој интересен график е направен со податоци кои датираат од крајот на 2015 година. Можеби не се добиени некои неочекувани резултати, но сепак интересно е да се погледне која кола е најпродавана во повеќето...

Веќе ништо нема да биде исто на патиштата: Доаѓа ново луксузно „чудовиште“ од „Бе-Ем-Ве“

Гласините кои неуморно кружат последниве дена добија официјална најава од еден од водечките луѓе на германскиот производител на автомобили. Халард Кругер потврдил дека на пазарот ќе пристигне луксузен модел кој во гамата на Бе-Ем-Ве...

Вака изгледа најлудото противпожарно возило направено некогаш!

Дали сте подготвени да го видите „Големиот ветер“, најлудото противпожарно возило на сите времиња. Погледнете го ова чудо во акција:

Нема да верувате дека вакво нешто постои!

Веројатно сите сте се нашле во ситуација да не можете да најдете паркинг. Но, оваа идеја го решава тој проблем во големите градови. Погледнете како функционира:

Неговиот трактор заглавил во река. Нема да верувате што се случило потоа…

Не сме сигурни како ниту зошто овој трактор заглавил во река, па може само да нагаѓаме… Но, шоферот не се откажал од своето возило. Се обидел да го извлече, но неговите напори прво беа...

Немојте да се смеете на овој мини автомобил – ќе ве изненади!

Можете ли да замислите како ова мини превозно средство работи? Сигурно мислите  дека се работи за мини автомобил, но всушност тоа е велосипед на четири тркала со мотор и обложен со кров, за може...

Погледнете како рускиот легендарен камион Камаз работи на авто-пилот

27 април, 2016, Нема коментари
Легендарната руска машина, камионот Камаз од сега може да работи на авто-пилот. Камионот е опремен со сензори способни да детектираат луѓе, сообраќајни знаци, линиски обележувања и други возила на патот. Изгледа неверојатно, уверете се...

Освен супербрз ќе биде и невидлив: Јапонците градат нов ултра воз!

12 април, 2016, Нема коментари
Јапонската железница Себу сака да прослави 100 години постоење со стил и да покрене нова линија супербрзи возови, кои би се вклопувале во околината. Со други зборови, би биле речиси невидливи. Јапонскиот железнички конгломерат...

Еве како да излезете од возило што тоне

11 април, 2016, Нема коментари
Незгодите од овој тип имаа најголема смртност. Се случуваат постојано и бројот на незгоди варира од година во година. Истражувањата велат дека најголем број од смртните случаи во сите делови од светот доаѓаат токму...

За два месеци овие возила нема да смеете да ги возите!

8 април, 2016, Нема коментари
Се ближи рокот кога ќе биде забрането увоз на стари возила со еколошки стандарди еуро 3, кој ќе биде дозволен само со еуро 4 и над овој стандард. Нивниот увоз годинава е двојно зголемен...

Ова се најголемите возила на светот: Подгответе се за нешто фасцинантно!

4 април, 2016, Нема коментари
Веднаш на почеток ќе ве советуваме да се подготвите за нешто навистина фасцинантно. Во наредното видео погледнете некои од најголемите копнени возила кои човекот некогаш ги направил! Некои возила без сомнеж се најголеми дела...

Златната флота на автомобили низ улиците на Лондон

30 март, 2016, Нема коментари
За многумина патувањето во странство значи изнајмување на некој мал автомобил, со одвреме на време дозволување малку луксуз и изнајмување лимузина. Но, кога човек е очаен да ја одржи својата репутација, одморот во Лондон...

Најголемиот трактор на светот, меле се пред него!

22 март, 2016, Нема коментари
Ова е најголемиот трактор во светот. Неговото име е Биг Бад. Страшна машина која меле се пред себе.
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 3)
Горе