25 јануари, 2017

Радио

RedBud прославувa три децении на американскиот мотокрос

22 септември, 2010, Нема коментари
RedBud Lucas Oil AMA Motocross Националното првенството се одржа на 4-ти јули, што претставува една од најголемите традиции во мотокрос во Америка. За четири децениии, најголемите возачи и повеќе познати личности имаа битка на...

Новата тајна на BMW

21 септември, 2010, Нема коментари
Новиот спортски прототип на BMW е “фатен на дело“. Страната што ги прикажа првите шпионски фотографии од црниот прототип e dontblogaboutthis.com. Подетални информации во врска со овој прототип сеуште не се откриени, освен фактот...

88 издание на трката до облаците

21 септември, 2010, Нема коментари
Трката до облаците е една од најпознатите трки на брда во светот. На 27 јуни во американската држава Колорадо, по 88-ми пат стартуваше легендарната Pikes Peak. Оваа година на пријавниот лист немаше звучни европски...

Италија стравува

21 септември, 2010, Нема коментари
Италија стравува дека слободната трговија помеѓу ЕУ и Јужна Кореја може да го поплави европскиот пазар со јужно-кореански автомобили. Италијанската влада одбива да го тргне ветото на зделката. Европската трговија со трети земји има...

Рено ДеЗир се проби на насловна

21 септември, 2010, Нема коментари
Рено ни ги донесе првите погледи од сосема нов концепт, кој ќе се најде на насловните страници на париското мото шоу на крајот на годината. Двосед купе е првиот модел создаден од главниот дизајнер...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 76)
Горе