23 јануари, 2017

Радио

Ова се новите паметни часовници на Google и LG

20 јануари, 2017, Нема коментари
Google се здружи со компанијата LG за да ги произведе првите уреди што работат на Android Wear 2.0, а станува збор за часовниците LG Watch Sport и LG Watch Style. Официјалното претставување на часовниците...

Samsung и LG планираат паметен телефон на преклоп

16 јануари, 2017, Нема коментари
Samsung и LG оваа година би можеле да претстават паметен телефон на преклоп, кој кога ќе се отвори ќе се трансформира во таблет од седум инчи. Според гласините што ги објави Korea Herald, уредот...

Паметните телефони и таблетите го нарушуваат сонот

13 јануари, 2017, Нема коментари
На Политехничкиот институт во Њујорк било спроведено истражување со кое се докажало дека новите технологии како паметните телфони или таблет уредите го нарушуваат сонот и влијаат полошо да спиеме. Со истражувањето е откриено дека...

Гаџет со кој може да го следите својот автомобил користејќи го својот смартфон

11 јануари, 2017, Нема коментари
Со повеќе од 2,5 милиони примероци продадени ширум светот овој навидум мал гаџет помага да го пронајдете сето она што вообичаено во секојдневниот живот се случува попатно да го изгубите. Дали некогаш сте го...

Ова е најмоќниот паметен телефон на сите времиња!

30 декември, 2016, Нема коментари
Компанијата Turing Robotics Industries го најави Turing Monolith Chaconne паметниот телефон, којшто според своите карактеристики може слободно да кажеме дека ќе биде најмоќниот телефон направен до денешен ден. Овој паметен телефон ќе поседува екран...

Снепчет воведе четири нови опции кои ги израдуваа корнисниците!

28 декември, 2016, Нема коментари
Снепчет е дефинитивно апликацијата која има најголем подем во последнава година, а тоа го докажува и огромниот број на корисници кои секојдневно ја користат. Во пресрет на празниците, Снепчет реши да ги израдува своите...

Instagram има нова опција што ќе им се допадне на корисниците

21 декември, 2016, Нема коментари
Instagram периодов постојано воведува промени, а најновата од нив им овозможува на корисниците да ги зачуваат фотографиите од другите корисници за подоцнежно прегледување. Тоа значи дека ако ви се допадне некоја фотографија, повеќе нема...

Доколку мобилниот не го препознае сопственикот – не прикажува нотификации

20 декември, 2016, Нема коментари
Компанијата „Хонор Хуавеи“, ќерка компанија на кинескиот гигант „Хуавеи“ на кинескиот пазар го пласираше својот смартфон „Honor Magic“ промовирајќи го како „уред на иднината“. Смартфонот поседува 5-инчен „AMOLED“ eкран, задна камера од 12 и...

Samsung ја претстави новата верзија на својот Galaxy S7 Edge

9 декември, 2016, Нема коментари
Компанијата Samsung денеска(9-ти декември) ќе ја претстави новата верзија на својот паметен телефон Galaxy S7 Edge, наречена Black Pearl. Иако спецификациите се исти како и претходните изданија, станува збор само за нов надворешен изглед,...

Еве зошто да не го надградувате софтверот на вашиот iPhone!

8 декември, 2016, Нема коментари
По надградбата на iOS на верзија 10.1.1, дел од корисниците на Ајфон пријавиле големи проблеми со батеријата. Најпрво од Apple пред десетина дена објавија информација дека некои модели на iPhone 6Ѕ телефоните имаат проблеми...

AirSelfie: Џебен дрон кој се управува директно од смартфон

6 декември, 2016, Нема коментари
Британска старт-ап компанија претстави џебен дрон кој што се управува преку апликација за смартфон и со кој можете да правите фотографии или да снимате видео записи. AirSelfie е опремен со камера од 5 мегапиксели...

Дознајте: Зошто батеријата на вашиот смартфон се троши премногу брзо?

28 ноември, 2016, Нема коментари
Денешните смартфони се прекрасни, можеме да направиме виртуелна тура низ целиот свет со нив. Можеме да го користиме целиот капацитет на Google и YouTube и сето тоа само со помош на малиот смартфон во...

Како да ги подобрите фотографиите направени со вашиот iPhone

21 ноември, 2016, Нема коментари
Некои луѓе работат со години за да ги совладат техниките за фотографирање со iPhone. Но, вие не сакате да чекате со години -сакате да ги подобрите вашите фотографии денес! Во оваа статија, ќе откриете...
Почетна // Категорија "хај-тек"
Горе