25 јануари, 2017

Радио

Samsung Galaxy Note 7 може да се врати на пазарот следната година?

18 ноември, 2016, Нема коментари
Според шпекулациите што се појавија Samsung наводно планира следната година да ја реактивира продажбата на Galaxy Note 7. Не треба посебно да се спомнува дека овој смартфон предизвика огромни проблеми и загуби за корејскиот...

Машина за перење што може да ја носите во џеб

16 ноември, 2016, Нема коментари
Овој чудесен изум е на германската деловна жена Лена Солис и личи на сапун. „Долфи“ е минијатурна машина за перење која ќе им овозможи на луѓето кои често се во движење да си ги...

Ding – smart ѕвонче и домофон за врата

3 ноември, 2016, Нема коментари
Ding е „smart“ ѕвонче за врата кое истовремено функционира и како домофон, но кој што може да го користите без разлика дали се наоѓате дома или не. Ding се состои од 3 дела –...

Прв универзален магнетен полнач за сите смартфони

2 ноември, 2016, Нема коментари
Откако постојат мобилните телефони, постои и проблемот на расипани или прекратки кабли за полнење. Но сега можете да ги фрлите сите кабли и едноставно да го полните вашиот андроид или iOS уред со оваа...

И, конечно новиот „Iphone 7“ – ова е неговиот изглед и дел од перформансите

8 септември, 2016, Нема коментари
Според зборовите на генералниот директор на „Apple“, новиот Iphoneе најнапреден Iphone кој оваа компанија некогаш го креирала. Компанијата „Apple официјално претставува два Iphone модели 7 I 7Plus. Ова е првиот Iphone кој е отпорен на вода и прашина. Позадината на телефонот е од...

Кинески телефон е помоќен од Galaxy Note 7?

6 септември, 2016, Нема коментари
Кинескиот производител LeEco сака да направи бум на европскиот и американскиот пазар со својот најнов телефон. Да погледнеме што ќе ни понуди… Уредот се појави на AnTuTu бенчмарк тестот и успеа да направи резултат...

Колкаво богатство заработуваат најпопуларните мобилни игри дневно?

1 септември, 2016, Нема коментари
Гејминг индустрија во последните години ја престигна и надмина филмската индустрија според буџетите и заработката што ја остварува. Бројките што на дневна база ги заработуваат мобилните игри се вистински неверојатни и изненадувачки. Една од...

Се појави сајт на кој жените поставуваат голи фотографии

24 август, 2016, Нема коментари
За сите оние кои чекаа со години, на интернет конечно се појави сајт за запознавење каде дозволено и обавезно, жените да поставуваат фотографии каде што се голи. Ако за запознавање девојка ги користите социјалните...

Првиот кинески клон на Galaxy S7!

26 јули, 2016, Нема коментари
Пред неколку недели, кинескиот производител Elephone (кој веќе е познат на македонскиот пазар), најави дека работи на телефон со заоблен екран, изработен од стакло и метал. Конечно може официјално да се запознаеме со него…...

Ладете се со клима и трошете помалку струја – еве како!

23 јули, 2016, Нема коментари
Претераното трошење електрична енергија не само што ќе ве чини повеќе, туку и предизвикува зголемено трошење на јаглен и на други фосилни горива што придонесува за глобалните климатски промени. Поради тоа, важно е да...

Видео: iPhone 7 vs. iPhone 6s!

20 јули, 2016, Нема коментари
На социјалната мрежа Weibo (која е екстремно популарна во Кина), се појави видео во кое се споредуваат новиот iPhone 7 и сегашниот iPhone 6s. Да погледнеме… Како што и досега беше шпекулирано, дизајнот ќе...

Ehang 184: Патничкиот дрон станува реалност

6 јули, 2016, Нема коментари
Кога има гужва во сообраќајот, едноставно одлетајте во воздух… Сонот станува реалност благодарение на кинеската компанија Ehang. Во Кина го направиле првиот патнички дрон кој наскоро ќе биде тестиран во пустината Невада. Ehang 184...

Galaxy Note 7: Сите шпекулации досега!

4 јули, 2016, Нема коментари
Како еден од најочекуваните телефони на планетата, Galaxy Note 7 е постојано мета на шпекулации. Решивме да ги сумираме сите на едно место… Првата главна вест е дека називот нема да биде Note 6,...
Почетна // Категорија "хај-тек" (Page 2)
Горе