23 јануари, 2017

Радио

Хотел OCEAN`S 11 на Тајланд!

13 јануари, 2017, Нема коментари
Во случај да планирате да го посетите Тајланд, ви препорачуваме да го посетите овој хотел со 5 ѕвезди кој се наоѓа на источниот брег на Пукет. Наречен по познатиот филм, Ocean’s 11, овој хотел...

Рајската плажа во Тоскана крие смртоносна тајна

12 јануари, 2017, Нема коментари
Магичниот бел песок, кристално бистрото море и пријатните температури веќе со години ги привлекуваат туристите во градчето Розињано Солве на италијанскиот брег. Сепак парче рај во Тоскана всушност крие една ужасна тајна. Белиот песок...

Ова ќе биде најпопуларна дестинација оваа година!

4 јануари, 2017, Нема коментари
Исланд беше популарна дестинација во 2016 година. Тајланд пред тоа, а во 2017 година сите ќе посакаат да ја посетат Португалија.   Португалија се јавува на повеќето светски листи као најдобра дестинација за 2017...

Ова се најдобрите скијачки ресорти во Европа

30 декември, 2016, Нема коментари
Зимата не е комплетна ако нема снег, па затоа одењето во некој скијачки ресорт и уживањето на скијачките патеки секогаш звучи како добра идеја. Во прилог следат неколку предлози каде би требало да се...

Преубави фотографии од волшебната Лапонија

28 декември, 2016, Нема коментари
Волшебната Лапонија е совршената дестинација доколку сакате да се чувствувате како во зимска бајка, а уште помагично е тоа што таму живее Дедо Мраз! Погледнете ги фотографиите кои ќе ви го стоплат срцето и...

Погледнете зошто ова е најдобриот остров на светот

22 декември, 2016, Нема коментари
Еден од најромантичните острови на светот е прогласен за број 1 во конкуренција на многу други острови низ светот. Островот Бора Бора е прогласен за најдобар остров во светот. Еве видете зошто: Островот Бора...

Поминете ја зимата таму каде што сега е лето

16 декември, 2016, Нема коментари
Доколку не сте љубител на температури под нулата, не скијате и врелиот песок ви е помил отколку мразот и снегот, побегнете во топлите краишта. 1. Куала Лумпур Во Малезија не знаат што е зима;...

Егзотична палата во Мексико

14 декември, 2016, Нема коментари
Централна Америка, Мексико, на плажа, што е најмногу посетена од страна на нуркачите, можете да најдете уште еден “рај на земјата”… Вилата “Cielito” е поставено на местото Кабо по кое е именувана и самата...

Луксузни хотели на Алпите

9 декември, 2016, 1 Коментар
Додека едни уште тагуваат по сонцето и летото, други на големо им се препуштаат на смегот, планините и скијањето. А Австрија е земја број еден за зимските спортови. Затоа Ви претставуваме најубавите 5 спа алпски...

Ан Сурс Даржон – најубавата плажа во светот

7 декември, 2016, Нема коментари
Лоцирана на сејшелскиот остров Ла Диг плажата Ан Сурс Даржон е една од најфотографираните плажа на светот. Природно декорирана со светкав бел ситен песок, големи камени карпи кои природата со тек на време ги...

Москва – Идилична зимска атмосвера

6 декември, 2016, Нема коментари
Додека нетрпеливо го очекуваме снегот и кај нас, бисерот на Русија, Москва, ужива во идиличната зимска атмосфера. Напластените снегулки и новогодишните украси оддаваат чувство на прекрасна зимска сказна како од книгите, зачинета со љубов,...

Солената пештера Galos

2 декември, 2016, Нема коментари
Велат, животот е книга, а оној кој не патува…има поминато само неколку страници. Затоа, Ви нудиме место кое задолжително мора да го посетите, а кое освен што ќе ви донесе позитивно искуство ќе Ви...

Седумте најевтини градови за живот во Европа

28 ноември, 2016, Нема коментари
Брзо растечкиот имотен пазар во Лондон води до раст на цените и тоа предизвикува многу луѓе да избираат бегство од престолнината. Овој тренд почнува да станува важечки и за другите европски престолнини. А ако...
Почетна // Категорија "патување"
Горе