20 јануари, 2017

Радио

Магијата на Хвар

29 јули, 2016, Нема коментари
Хипнотизирачко видео за убавините на хрватскиот остров Хвар, направено со помош на 350 илјади фотки од двајца фотографи. Препорачуваме да го гледате во HD.

Ханиоти – едно од најживописните места на Халкидики

20 јули, 2016, Нема коментари
Ханиоти е мало и многу живописно место на првиот крак на Халкидики – Касандра, оддалечено околу 1 час возење од Солун. Се смета за една од најубавите туристички дестинации на Халкидики. Посетителите се воодушевени...

Оргии, дрога, проституција: Што се случува во европската Содома и Гомора!

14 јули, 2016, Нема коментари
Магалуф е одморалиште на Мајорка кое е особено популарно помеѓу младите Британци. Сепак, таму често доаѓаат и млади Руси, Германци и Скандинавци желни за луди и разуздани забави. Локалното население често се жали дека...

Најинтересни хотели во светот

13 јули, 2016, Нема коментари
Необичните, преубави и откачени хотели се доказ дека човечката фантазија и креативност немаат граници. 16.Хотелот од мраз во Квебек, Канада: Се прави секој јануари, а опстанува до април. Го градат 60 работници околу 45...

Најубавите острови за 2016та

11 јули, 2016, Нема коментари
Како што се покачуваат температурите, сите веќе започнуваат да кројат планови за тоа каде ќе го поминат својот летен одмор. TripAdvisor понуди листа со десетте најубави острови за 2016 година и уште еднаш нè...

Ова се најскапите дестинации за одмор во светот

9 јули, 2016, Нема коментари
Порталот „Hoppa” ги рангираше најскапите светски дестинации за одмор. За да го направи својот ранг, порталот ги собрал вкупно шесте патни трошоци – вклучувајќи и возење 2 милји со такси, ноќевање во хотел за...

Нема кој не ги памети летувањата од детството

8 јули, 2016, Нема коментари
Ќе се согласите, нема кој не ги памети летувањата од детството – тоа уникатно возбудување, радост и подготвеност да станеме уште рано – рано за да ги избегнеме жештините. Тогаш автомобилите немаа клима… Не...

Ова е најфотографираната плажа на светот

5 јули, 2016, Нема коментари
Многу туристи по доаѓањето на сејшелскиот остров Ла Диг директно се упатуваат на плажата Ан Сурс Даржон, а лесно е да се каже зошто – станува збор за најфотографираната плажа на светот. Замислете ја...

Необичен феномен: Премин во подводниот свет

4 јули, 2016, Нема коментари
Во случај да ви се оди во „земјата на чудата“, доволно е да ја следите Алиса и да поминете низ огледалото, а кога ќе го видиме ова чудо на природата на планината Сера де...

Ова е најзабавниот град во Европа

2 јули, 2016, Нема коментари
Европа крие некои од најубавите градови на светот. Лондон, Париз, Венеција, Виена, Барселона, Истанбул, Рим, Амстердам, Атина се само некои од метрополите кои имаат интересна и богата историја и култура. Но, ниту еден од...

Седум причини зошто да летувате во Далмација

25 јуни, 2016, Нема коментари
Сонце, топло море, вино, маслинки, риба и убава песна е она што ве очекува во Далмација, која секоја година ја збогатува својата туристичка понуда. Еве што се треба да посетите: Сплит Овој град е...

10те најубави плажи во Европа – мора да ги видите!

24 јуни, 2016, Нема коментари
Читателите на порталот „European Best Destination“ ги избраа најдобрите плажи во Европа. Од големиот број на кандидати, една хрватска плажа го заземала првото место меѓу силната конкуренција. Еве го редоследот на на најубавите европски...

8 најубави плажи во Албанија

22 јуни, 2016, Нема коментари
Покрај водите на Јадранското и Јонското Море, се кријат најубавите плажи на брегот кој ѝ припаѓа на Албанија. Иако е релативно нова летна дестинација, веќе има плажи на кои сите сонуваме еден ден да...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 3)
Горе