25 јануари, 2017

Радио

Мајка вежбаше во текот на целата бременост, го покажа рамниот стомак 10 дена по породувањето

8 септември, 2016, Нема коментари
Мајка, која вежбаше со своето синче во текот на целата своја втора бременост, го покажа рамниот стомак 10 дена по породувањето. Таа не само што продолжува да вежба со 2-годишниот син, туку и го...

3 тајни на цврстината на „најпознатиот задник на Инстаграм“

1 септември, 2016, Нема коментари
Благодарение на социјалната мрежа Инстаграм и неверојатниот задник кој ѝ пркоси на гравитацијата, фитнес моделот Џен Селтер стана светски популарна. Дали ви е потребна инспирација за зацврстување на овој дел од телото? Тогаш испробајте...

Овој бездомник боди билдер е вистински ѕвер

25 август, 2016, Нема коментари
Жак Сајах е 50-годишник за жал бездомник кој е вљубеник во боди билдингот, но  нема пристап до сите скапи додатоци и справи со кои располагаат денешните теретани. Живее на улиците во Париз со своите...

На 18 години започнал да зема стероиди: Сега има 45 и се претворил во чудовиште

18 август, 2016, Нема коментари
Тренирањето и одржувањето на физичката кондиција е здраво, но кога ќе станете опседнати со мускулатурата, може да доведе до опасност и сериозно загрозување на животот. Таков е примерот со Рич Пиан. Човекот кој од...

Најтешките, но и најефикасни вежби за инстантно обликувани стомачни

18 август, 2016, Нема коментари
За да имате стегнат стомак потребно е да исполните два услови: да ги зајакнете стомачни мускули и да ги отстраните масните наслаги. Не постојат вежби кои преку ноќ ќе ви го дадат посакуваниот резултат,...

Решете се од вишокот килограми: Седум минути од овој тренинг ги топи килограмите како 45 минути обичен тренинг

17 август, 2016, Нема коментари
Доволно е само седум минути дневно од овие вежби да согорат максимален број на калории. Сепак, вакво темпо и вежби не се луѓе кои немале никаква физичка активност. Потребно е да имате кондиција. Можете...

Согорете 200 калории за 20 минути

17 август, 2016, Нема коментари
Барате едноставни вежби кои ќе ви помогнат забрзано да топите масни наслаги и да го обликувате телото, а истовремено да си ја подобрите стабилноста? Со овие кардио движења и вежби, создадени од тренерите Џејсон...

За совршен задник потребна ви е само оваа вежба…

2 август, 2016, Нема коментари
Секое брзо движење, како што е скокот од чучњеви, е одлично за изградбата и одржување на брзите мускулни влакна. Токму овие влакна ви овозможуваат повеќе сила за време на вежбањето, а важно е да...

Вежби за бразилски поткренат задник!

1 август, 2016, Нема коментари
Како до бразилски поткренат задник. Во видеото од 15 минути веводи тренер кој во неколку серии ќе успеат со сигурност да во помогнат да го подигнете задникот. Сигурни сме дека секој има 15 минути...

Правете ја оваа вежба секојдневно по 2-3 минути и ќе имате секси тело по кое сите ќе полудат

27 јули, 2016, Нема коментари
Правете ја оваа вежба секојднево само по 2-3 минути, по неколку дена кога ќе се погледнете   во огледало  ќе ја забележите промената.

Позната вежба со која ќе го отстраните целулитот како од шега!

26 јули, 2016, Нема коментари
Нека ваша инспирација и мотивација за денес биде познатата манекенка Изабел Гулар и нејзиното совршено затегнато тело. Бразилската манекенка и вистинска фитнес девојка Изабел Гулар (31) на својот профил на Инстаграм постави видео вежби...

Младата одбојкарка стана сензација благодарение на совршениот задник

21 јули, 2016, Нема коментари
Младата одбојкарка Винифер Фернандез стана хит на социјалните мрежи откако се појавија нејзини фотографии и снимки од натпревар кои никого не оставија рамнодушен. Убавицата од Доминиканската република стана сензација пред се благодарејќи на својата...

Вежба која ќе ви помогне да се чувствувате секси во било кој костим за капење

11 јули, 2016, Нема коментари
Доколку оваа сезона сакате да изгледаше „шик“ на некоја плажа или базен, и да се чувствувате секси додека лежите во вашиот омилен костим за капење, тогаш сега е вистинскиот момент да почнете да следите...
Почетна // Категорија "Спорт" (Page 3)
Горе