25 јануари, 2017

Радио

Шампионот повторно со победа

7 ноември, 2010, Нема коментари
Синоќа во НБА лигата беа одиграни шест дуели. Шампионот ЛА Лејкерс одигра уште еден одличен меч на домашен терен совладувајќи го Портланд убедливо. Екипата на Хјустон дојде до првата победа сезонава и тоа убедливо...

Три погодоци за камерунецот Ето

29 септември, 2010, Нема коментари
Интер победи со 4:0 против Вердер во натпреварот на групата А од лигата на шампионите, благодарејќи на Самуел Ето, кој постигна 3 од погодоците. По завршувањето на натпреварот тој изјави дека му е исклучително...

Реми за Барселона

29 септември, 2010, Нема коментари
Покрај поголемиот посед врз топката за време на целиот натпревар, фудбалерите на Барселона сепак не успееа да донесат победа за својот тим. Натпреварот заврши 1:1, откако први поведоа Рубин со голот на Нобоа од...

Партизан – Арсенал 1:3

28 септември, 2010, Нема коментари
Партизан иако за цело време на мечот се спротиставуваше, сепак не издржа до крај. После исклушувањето на Марк Јованович, црно – белите не успеаа да ја повторат играта од првото полувреме. Три пенали од...

Фернандез реши да се врати во Европа

27 септември, 2010, Нема коментари
Според американските медиуми, Руди Фернандез ќе ја замолел управата на Портланд за дозвола да врати во Шпанија следната сезона. Шпанскиот репрезентативец и бивши играч на Хувентуд сака да ја напушти најсилната кошаркарска лига во...

Леброн не се грижи за критиките

27 септември, 2010, Нема коментари
Најдобриот кошаркар во НБА лигата Леброн Џејмс воопшто не го погодуваат критиките од легендите на кошарката како Мајк Џордан, Чарлс Баркли и Меџик Џонсон. Имено тие изјавија дека никогаш не би отишле во тим...

Марадона : Ќе ја дадам раката за да бидам повторно селектор

27 септември, 2010, Нема коментари
Марадона проговори после Мундијалот, се надева дека ќе се врати на клупата, но истражувањата на јавното мислење кажуваат дека и не е баш добредојден. Марадона после нападот на службениците на федерацијата и наследникот Батиста...

Барса спас за Руни?

27 септември, 2010, Нема коментари
Каталонците ќе се обидат да го искористат фактот дека на Руни му е доста од се што му се случува и дека е прашање на време кога ке посака да ја напушти Англија. Вејн...

Мурињо: ”На Барса и поклонуваат бодови ”

27 септември, 2010, Нема коментари
Тренерот на Реал го нападна ривалот Барселона дека екипите што играат против нив се одмараат и потчинуваат пред Каталонците. ”Посебниот” кој впрочем така самиот тој се нарекува, го нападна тренерот на Хихон, кој за...

Реднап : ”Венгер – некогаш професор, сега лудак”’

27 септември, 2010, Нема коментари
Реднап смета дека постои страшен притисок во Премиер лигата , францускиот менаџер од тивок и резервиран професор се претвори во ”лудак” покрај аут линијата. Венгер е прогласен за крив поради неговото однесување на натпреварот...

Ајверсон на мета на Бешикташ

27 септември, 2010, Нема коментари
Кошаркарската еуфорија во Турција не престанува, а турските медиуми тврдат дека челниците на Бешикташ сакаат да го ангажираат НБА ветеранот Ален Ајверсон. Бешикташ е спремен да му понуди 2 милиони долари по сезона како...

Алонсо втора победа по ред

27 септември, 2010, Нема коментари
Шпанскиот возач на Ферари Фернандо Алонсо очигледно влезе во форма. После славењето во Монца пред две недели, победи и на големата награда на Сингапур, 15 трка на Светското првенство во Формула 1. Шпанецот водеше...

Загина шкотскиот првак

27 септември, 2010, Нема коментари
Двократниот шкотски првак во рели Jimmy Girvan загина на релито Colin McRae во Aberfeldво средна Шкотска. Несреќата се случила кога педесет и шест годишниот Girvan во кривината изгубил контрола над воланот и со полна...
Почетна // Категорија "Спорт" (Page 59)
Горе