23 јануари, 2017

Радио

Пештерски човек: Хрват живее во карпа и нема намера да го смени својот живот

20 јануари, 2017, Нема коментари
Во близина на Зеница, Жарко Хргиќ (60) седмата зима ја дочека во пештера кај Бабина река, која претходно била складиште на каменолом. Порано овој човек имал нормален живот со семејството, а сега ги има...

Мајсторот со заврзани очи сакаше да ја покаже својата вештина, но направи кобна грешка

20 јануари, 2017, Нема коментари
Мајстор по борачки вештини од Индија, со превез на очи и токмак во рака разбиваше предмети поставени околу телата на тројца луѓе кои лежеа на земјата. На овој начин тој сакаше пред насобраната публика...

Среде бел ден на улица снимиле човек како оди БЕЗ ГЛАВА!

20 јануари, 2017, Нема коментари
На интернет се појави едно чудно видео, а прикажува човек без глава кој среде бел ден шета на улица во еден индиски град. Многумина сметаат дека снимката е лажна, но некои мислат дека се...

Мртовец” станал и ги извадил од памет!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Возрасен човек „воскреснал” на сопствениот погреб. Настанот се случил во кинеската провинција Сечуан, пренесува esoreiter.ru. Лекарите констатирале дека 75-годишниот маж починал, откако неговото срце престанало да бие и немал никакви знаци на живот. Сепак...

Снимен реткиот морски змеј

18 јануари, 2017, Нема коментари
Истражувачите успеале неодамна да го снимат новиот претставник на семејството на иглести риби – виолетовиот морски змеј. Овој нов вид првпат беше откриен во 2015 година, но тогаш истражувачите дојдоа до заклучокот врз експонат...

Го осудуваат бидејќи со ќерката живее во камп-приколка, а не знаат дека внатре е РАЈ

18 јануари, 2017, Нема коментари
Џордан Мензел со ќерката пронашол вистински мал рај во камп-приколка. Неговата приколка е долга десетина метри и стара 40 години, но Џордан ја реновирал во целост. Имено, ги исфрлил сите стари работи и ставил...

Пакистански пејач го прекина концертот за да спаси девојка од злоставување!

18 јануари, 2017, Нема коментари
Пакистанскиот пејач Атиф Аслам го прекинал својот концерт во Карачи кога забележал група момчиња како злоставуваат една девојка во првите редови. Аслам ја прекинал песната кога го забележал злоставувањето и ги повикал момчињата дофрлувајќи...

Мала промена поради која оваа жена изгуби 35 килограми

17 јануари, 2017, Нема коментари
Катрина Буенинг од Мисури имала проблеми со вишокот на килограми уште од училишни денови. Нејзината тежина со време достигнала 108 килограми. Сепак, Буенинг за само 16 месеци изгубила дури 35 килограми и тоа без...

Ова е најскапа снимена серија до сега

17 јануари, 2017, Нема коментари
Создавање на квалитетна серија значи да се има добра екипа пред и позади камерата, но и финансиски средства за да го реализирате она што сте го замислиле. Можеби ќе ви изгледа чудно, но всушност...

Швеѓаните се толку добри во рециклирањето што снемуваат ѓубре

17 јануари, 2017, Нема коментари
Тие наскоро ќе почнат да го увезуваат од други земји. Ова е многу интересно! Според весникот The Independent, помалку од еден процент отпад од шведските домаќинства било испратено во депонии минатата година (или било...

Ова се луѓето кои во 2016 имале најмногу среќа

16 јануари, 2017, Нема коментари
Најсреќните луѓе на светот денес живеат во Данска и Швајцарија, потоа на Исланд, па во Норвешка и Финска, покажа последното истражување на World Happines Report во кое учествувале 157 држави. Сепак, на оваа компилација...

Ги ставил сите пари на еден број на рулет. Погледнете ја неговата реакција кога освоил 3,5 милиони долари!

16 јануари, 2017, Нема коментари
Еден бразилски бизнисмен одлучил да ги стави сите пари на еден број на рулет. Ги ставил чиповите на 32-ка и освоил 3,5 милиони долари. Погледнете ја неговата реакција, откако топчето застанало:

Го опколиле снајперисти на Исламска држава. Она што го направил овој војник, ќе се прераскажува со години!

16 јануари, 2017, Нема коментари
Еден војник во Ирак се нашол во многу тешка ситуација, кога на нишан го држеле снајперисти на Исламска држава. Засолниште нашол покрај два големи камења, но морал да продолжи понатаму. За да не ја...
Почетна // Категорија "вести"
Горе