25 јануари, 2017

Радио

Змија касна посетител на зоолошка двапати во една недела

10 јануари, 2017, Нема коментари
Змија во зоолошката градина во австралиската држава Квинсленд во понеделник гризнала жена, вторпат за една недела. „Упс, го направи тоа повторно“, напиша во понеделник на својата Фејсбук страница австралиската зоолошка градина што се наоѓа...

Запознајте ја најпопуларната порно ѕвезда во светот – таа е од Либан

10 јануари, 2017, Нема коментари
Веб страната за возрасни xHamster објави анализа на навики за гледање порно во 2016, користејќи податоци од над две милијарди посети на сајтови низ светот. Резултатите се многу интересни. Либанската-американска актерка Миа Калифа се...

„Човекот дрво“ излечен по 16 операции (ВИДЕО)

10 јануари, 2017, Нема коментари
Абу Бајандар од Бангладеш, кој се најде на насловните страници на светските медиуми поради исклучително ретко генетско пореметување, опериран е 16 пати. Лекарите, конечно, сметаат дека го излечиле. Бајандар е наречен „човек-дрво“ поради големите...

Еве што предвидел Нострадамус за 2017

10 јануари, 2017, Нема коментари
Мишел де Ностредам, најчесто познат како Нострадамус, бил француски лекар и астролог кој живеел во 16-от век. Според неговите следбеници, тој предвидел многу работи кои всушност се случиле во последните неколку векови, вклучувајќи ги...

СООБРАЌАЈЦИТЕ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ПОВЕРУВААТ: Црногорец возел со 4,84 промили алкохол во крвта

9 јануари, 2017, Нема коментари
Кон средината на декмври двајца сообраќајци во Црна Гора не можее да поверуваат – на алкометерот пишувало нереална цифра од 4,84 промили алкохол. Мислејќи дека се работи за грешка, полицајците се обиделе да направат...

ИСПЛОВИ НАЈГОЛЕМИОТ КРУЗЕР: Толку е голем што ќе ве шокира како патниците доаѓаат до своите соби!

9 јануари, 2017, Нема коментари
Овој крузер е за 110 метри подолг од познатиот Титаник, има 16 палуби, може да прими 6.000 патници и уште 2.100 членови на екипажот! Крузерот „Harmony of the seas“ на својата прва пробна пловидба...

ПОСЕТИТЕЛИ ОД ИДНИНАТА: Авионот кој полета во 2017 и слета во 2016 година

9 јануари, 2017, Нема коментари
Временските зони од секогаш биле интересни. Колку пати сте помислиле како додека вие сте будни и нешто правите, во некој дел од светот некој спие затоа што е ноќе? Но, временските зони се најинтересни...

СИЛНА БУРА: Ветерот за секунда однесе сè (ВИДЕО)

9 јануари, 2017, Нема коментари
На социјалните мрежи се шири видео од надзорните камери од едно кафуле во Макарска. На снимката забележана е силна бура која буквално го искршила инвентарот. Видеото за брзо време стана вирално. Погледнете… kavica u...

Наставниците во Шкотска се лекуваат поради нарушено ментално здравје

30 декември, 2016, Нема коментари
Барањето за слободен пристап до информации од страна на Либерално-демократската партија во Шкотска покажа дека наставниците, директорите, наставниот персонал за поддршка и персоналот во градинките вработен од страна на советите отсуствувале 477.000 дена поради...

Фала ти Аркане: Кинески војници пеат песна во чест на српскиот генерал

30 декември, 2016, Нема коментари
Тројца кинески војници во снимката се трудат да ја научат песната на српски, а попатно со рацете го покажуваат „најсрпскиот“ поздрав на сите времиња – три кренати прста. Всушност, тие ја пееја песна од...

Германски министер ќе забрани вегетаријански „шницли“

30 декември, 2016, Нема коментари
Германскиот министер за земјоделство Кристијан Шмит најави дека ќе ги забрани месните називи за вегетаријанските јадења, бидејќи купувачите ги доведуваат во заблуда. Германските ресторани се обидуваат да ги привлечат вегетаријанците со јадења што ги...

Било магловито, но на 0:08 секунда сведочеле на сцена која никогаш нема да ја заборават!

29 декември, 2016, Нема коментари
Група туристи пловеле со брод, но не ни сонувале што ќе се случи. За среќа, со себе носеле мобилен телефон и го снимиле овој спектакуларен настан. Спектакуларниот настан започнува на 0:08 секунда, добро обратете...

ДОАЃА ГОЛЕМА ВОЈНА – ЕВЕ КОЈ НАРОД ЌЕ ЈА ПРЕЖИВЕЕ АПОКАЛИПСАТА: Пророштво на германски свештеник

29 декември, 2016, Нема коментари
Во пророштвото кое датира од 17 век, чиј автор е непознат германски свештеник, се спомнува дека една земја на југот од Европа ќе биде многу важна. Пророштвото е објавено во книгата „Тајните на пророкот“,...
Почетна // Категорија "вести" (Page 3)
Горе