23 јануари, 2017

Радио

Неверојатно искуство! Ова ќе ви го одземе здивот! (видео)

20 јануари, 2017, Нема коментари
Националниот парк во пределот на Камените планини во Канада „Џаспер“  нуди прошетка меѓу облаците. Ова е возможно бидејќи е отворена платформа за набљудување која буквално го одзема здивот и им овозможува на посетителите да...

Кога ќе видите што можете да направите, веќе НИКОГАШ нема да фрлите стаклено шише!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Со малку труд и креативност можете да направите феноменални и корисни работи од искористени стаклени шишиња. Можете да направите стаклена чаша, пепелник, држач за свеќа… Погледнете и споделете со пријателите:

Немате пари за греење? Еве како БЕСПЛАТНО да се греете цела зима! (ВИДЕО)

19 јануари, 2017, Нема коментари
Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш ова е решение за вас. Направете мала „печка“ која ќе го загрева вашиот дом. Потребни ви се саксии...

Наполнете чаша со вода и нека стои 24 часа во соба – еве зошто во вашата куќа ви се случуваат лоши работи

18 јануари, 2017, Нема коментари
Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Постојат бројни техники кои можете да ги утврдите дали во вашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен...

Најбаксузен број е 243

18 јануари, 2017, Нема коментари
Можете да заборавите на 13-тката, бидејќи најбаксузниот број е 243, како што сведочат резултатите од истражувањето на осигурителните компании. Како што објави од лондонскиот Телеграф, последните четири години 46 проценти од сопствениците на куќи...

Причината зашто сте толку гладни кога сте пијани

17 јануари, 2017, Нема коментари
Нова студија од лондонскиот Институт Francis Crick тврди дека алкохолот активира хормон во мозокот поврзан со апетитот. При експериментот, на глувци им било дадено алкохол (со инјекции во нивниот абдомен) еднаш дневно во текот...

Во овој месец луѓето најмногу лажат

17 јануари, 2017, Нема коментари
Со лаги започнуваме уште првиот ден од новата година. Во јануари луѓето изговараат повеќе лаги, отколку во било кој друг месец во годината, покажа едно истражување. Првите лаги започнуваат веднаш после Нова година, кога...

Ова се најневерните земји во светот

17 јануари, 2017, Нема коментари
Има зголемување на неверноста меѓу Французинките. Анкетната организација Ifop, заедно со Daylove.com, новата веб страна за луѓе кои сакаат да извршат неверство, спроведоа анкета за жените и брачно изневерување. Една третина од жените кои...

Хороскопот октрива: Што сакаат да променат пријателите кај вас?

16 јануари, 2017, Нема коментари
Без разлика за кој знак или за која карактеристика станува збор, факт е дека никој не е совршен, а ова се работите што би ги промениле пријателите кај вас. Овен Неговите очекувања – затоа...

Што значи „стан“ во имињата на државите како што се Казахстан, Пакистан, Киргистан…

16 јануари, 2017, Нема коментари
Јутјуб каналот „Roots and Routes“ дал одговор на прашањето што значи „стан“ во имињата на бројни држави. Имено, се работи за староперсиски збор чие значење е „земја“, а кој има индо-европски корени во зборот...

Дали знаете што значи „ОК”?

14 јануари, 2017, Нема коментари
“ОК“ е универзален збор кој доаѓа од англискиот јазик – американски сленг, а означува термин  за „сé е во ред“. ОК е израз што без сомнение го освои светот. Го користат не само Американците...

Погледнете ја оваа слика Оваа мачка преживеала!

14 јануари, 2017, Нема коментари
  Потребни беа локалниот заменик шериф, неколку градежни работници и соседи кои се добри пријатели, но мачката заробена во многу опасна ситуација беше успешно ослободена. Кутрата мачка, чие име е Бела, се фатила на...

Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

13 јануари, 2017, Нема коментари
Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од емоции. Затоа проверете на која природна појава, прекрасна, но истовремено и деструктивна, најмногу наликувате според зодијакот. Овен –...
Почетна // Забава // Категорија "Интересно"
Горе