25 јануари, 2017

Радио

Што значи „стан“ во имињата на државите како што се Казахстан, Пакистан, Киргистан…

16 јануари, 2017, Нема коментари
Јутјуб каналот „Roots and Routes“ дал одговор на прашањето што значи „стан“ во имињата на бројни држави. Имено, се работи за староперсиски збор чие значење е „земја“, а кој има индо-европски корени во зборот...

Дали знаете што значи „ОК”?

14 јануари, 2017, Нема коментари
“ОК“ е универзален збор кој доаѓа од англискиот јазик – американски сленг, а означува термин  за „сé е во ред“. ОК е израз што без сомнение го освои светот. Го користат не само Американците...

Погледнете ја оваа слика Оваа мачка преживеала!

14 јануари, 2017, Нема коментари
  Потребни беа локалниот заменик шериф, неколку градежни работници и соседи кои се добри пријатели, но мачката заробена во многу опасна ситуација беше успешно ослободена. Кутрата мачка, чие име е Бела, се фатила на...

Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

13 јануари, 2017, Нема коментари
Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од емоции. Затоа проверете на која природна појава, прекрасна, но истовремено и деструктивна, најмногу наликувате според зодијакот. Овен –...

Еве што се случува со вашиот пенис додека стареете

13 јануари, 2017, Нема коментари
 Стареењето е чудесна работа. Станувате помудри со возраста , откривате кои ви се вистинските пријатели и полека почнувате да разбирате што е вистински важно во животот. Но, не придобиваат сите од процесот на стареење....

Ова треба да си го кажувате секое утро: Совет од 98. годишна инструкторка по јога

12 јануари, 2017, Нема коментари
Најстарата инструкторка по јога во светот, Тао Порчон – Линч, е поранешна балерина која се појавила во култни филмови како: „Show Boat“ (1951) и „The Last Time I saw Paris“ (1954), каде што главната улога ја...

Најлошото нешто што можете да му го направите на секој хороскопски знак

11 јануари, 2017, Нема коментари
На Овенот најмногу ќе му згрешите ако му нудите оправдувања. Бикот нема да ви прости ако се сомневате во неговите намери. Најлошото нешто што можете да им го направите на Близнаците е да им ставате зборови во уста што...

Што кажува вашиот хороскопски знак за вашиот секс живот?

10 јануари, 2017, Нема коментари
Нема ништо поинтересно од тоа да учиме за нашата сексуалност (и за сексуалноста на другите, ако сме заинтересирани, секако). Вашиот хороскопски (Сончев) знак опишува многу од карактеристиките на вашиот сексуален карактер. Погледнете го вашиот...

Ова е најдобрата и најлошата возраст да се венчате

10 јануари, 2017, Нема коментари
Според популарното верување, што постари сте кога ќе се венчате толку се поголеми шансите дека ќе останете во брак. Но, ново истражување тврди дека е подобро да стапите во брак на возраст помеѓу 28...

Плодна година: Овие хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на својот живот во 2017-та

9 јануари, 2017, Нема коментари
Ѕвездите откриваат дека оваа година некои знаци ќе имаат многу среќа во љубовта. Водолија Многу жени родени во знакот на Водолија ќе се остварат во улогата на мајка затоа што оваа година според астролозите...

Дамите согласни, ова е комплиментот кој сакаат да го слушнат!

5 јануари, 2017, Нема коментари
Тим од истражувачи се обиде да одговори на прашањето кој комплимент жените најмногу сакаат да го чујат.  Резулатите од истражувањата говорат дека 60% од жените сакаат да чујат дека изгледаат младо за своите години,...

Претскажувањето за октомври 2017 е страшно! Молете се да е грешка!

4 јануари, 2017, Нема коментари
Давид Меде, авторот на книгите за “Планета X – доаѓањето на 2017”, верува дека големата ѕвезда на смртта, која ја носи планетата Нибиру, ќе ја уништи земјата во октомври оваа година. Тврди дека планетата...

Како да направите куќа од божиќни колачиња

3 јануари, 2017, Нема коментари
Во многу земји во светот во текот на божиќните и новогодишните празници традиционално се припремаат интересни и вкусни куќички од божиќни колачиња налик оние од бајките кои се украсуваат со многу бомбони и крем...
Почетна // Забава // Категорија "Интересно" (Page 2)
Горе