25 јануари, 2017

Радио

Зошто Рибите се луѓе кои најтешко ќе ги разберете?

31 декември, 2016, Нема коментари
Ова се главните 10 причини зошто речиси никој не може да ги разбере Рибите: 1. Рибите се 12-от хороскопски знак Фактот дека рибите се последниот хороскопски знак во зодијакот, значи дека се комбинација од...

Нејзиното мало бебе ползело на подот, а потоа се појавил голем ПИТБУЛ… Погледнете што се случило!

30 декември, 2016, Нема коментари
Питбулите се создадени во Велика Британија на почетокот на 19 век и тоа со само една цел, да бидат совршени борци. Овие кучиња биле најопасни, а таа репутација ја задржале до денес. Факт е...

Ставил малку гипс на ѕид, а она што го направил ќе ве воодушеви!

30 декември, 2016, Нема коментари
Уметникот Берни Митчел во деведесетите години поставувал гипс плочи, а потоа почнал да експериментира со површини каде „природната светлина има позитивно влијание на рељефи“ Неговите креации станале се` посложени, а неговата креативност не познава...

Победничка комбинација: Два хороскопски знака чија среќа никој не може да ја наруши

29 декември, 2016, Нема коментари
Следниве два хороскопски знака целосно се наклонети еден на друг и си одговараат на сите полиња. Нивната страст и хемија се совршен спој. Зборуваме за љубовна комбинација од Бик и Шкорпија. Шкорпијата го обожава тоа...

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Зошто не смеете да спиете со вклучен телевизор?!

29 декември, 2016, Нема коментари
Многу луѓе имаат навика да заспиваат со вклучен телевизор и велат дека така полесно тонат во сон. Ако и вие сте дел од таа група, тогаш мора да знаете дека тоа ви го пореметува...

ШТО ВЕ ОЧЕКУВА ВО ГОДИНАТА НА ПЕТЕЛОТ: Краток и прецизен хороскоп за 2017 година!

28 декември, 2016, Нема коментари
Цела надеж е во 2017 година, годината на Петелот. Петелот е симбол на Сонцето, бидејќи од рано утро, со неговото кукурикање започнува денот. На Исток тој е дирекнто поврзан со топлината на Сонцето: Индијците...

Запознајте ја живата „Заспана Убавица“ која не се разбудила 6 месеци

27 декември, 2016, Нема коментари
Млада жена во Британија е жртва на загадочна болест која ја лишила од нејзините будни часови На 22 години, Бет Гудиер од Чешајр, Британија, требала да заврши факултет и да почне тренинг како детски...

Заборавила дека седи на стаклена маса, па го открила меѓуножјето

27 декември, 2016, Нема коментари
Несекојдневен гаф се случил за време на емитувањето на дневникот на италијанската телевизија TG5 каде водителката Констанца Калабрезе заборавила дека седи на стаклена маса и несакајќи покажала премногу. Имено, додека ја одјавувала информативната емисија,...

Луѓето со сини очи имаат една взаемна работа

26 декември, 2016, Нема коментари
Што имаат Џеред Лето, Бред Пит, Тејлор Свифт и Даниел Редклиф сите взаемно? Па, освен тоа што се богати и славни, тие се технички и роднински поврзани. Според списанието Science Daily, луѓето со сини...

Загреал нож на 1000 степени и почнал да сече запалки. Ова ќе го гледате во НЕВЕРУВАЊЕ! (ВИДЕО)

23 декември, 2016, Нема коментари
Загреал нож на 1000 степени и почнал да сече запалки. Ова ќе го гледате во НЕВЕРУВАЊЕ! Никако не се обидувајте да го направите ова дома!

На кој хороскопски знак “паѓате“

22 декември, 2016, Нема коментари
Откријте со кој хороскопски знак морате да бидете барем во еден период од животот… ОВЕН и ВАГАВрската за овие два знака е предизвик на кој е тешко да се одолее. Префинетоста на Вагата и...

Најдобро помниме до 25 години

21 декември, 2016, Нема коментари
Просечната личност најдобро памти настани кои се случувале од нејзината 15-та до 25-та година. И тоа не само лични настани, туку и општи, како филмови, натпревари и политички настани. Просечната личност најдобро памти настани...

Физички карактеристики според хороскопскиот знак

20 декември, 2016, Нема коментари
Овен Овните се препознатливи по високото чело, нескротливата коса, агресивниот став и немирните движења. Бик Биковите најчесто се крупно градени. Имаат големи очи со спуштени капаци, полни усни, краток врат и широк граден кош....
Почетна // Забава // Категорија "Интересно" (Page 3)
Горе