25 јануари, 2017

Радио

Јапонски хотел капсула

20 декември, 2010, Нема коментари
Добредојдовте во 9 часа хотелот каде можете да ја поминете ноќта спиејќи во една од 125-те мали капсули, кои се доволно големи за еден човек да легне за 80 долари. Тие се доста популарни...

Канаѓанец со најмногу дедо мразовци

19 декември, 2010, Нема коментари
Канаѓанецот Жан Гај Лакер е човекот кој успеа со својата колекција од дедо мразовци да се запише во Гинисовата книга на рекорди. Фигурите на Дедо Мраз кој тој ги поседува се 25.189 предмети, орнаменти,...

Го тужи Google зашто на Street Viewја имало нејзината долна облека

19 декември, 2010, Нема коментари
Една девојка од Јапонија го тужи Google за нарушување на приватноста. Во изјавата на судот која ја дала девојката, кажала дека на Street View била објавена нејзината долна облека. Таа се плашела од тоа...

Ќе се менува логото на зачувајте ја Британија уредна

16 декември, 2010, Нема коментари
Зачувајте ја Британија уредна логото кое се појави на милиони и милиони прозиводи и предмети во текот на изминатите 38 години ќе се менува. Црно белата слика на човек кој фрла хартија во канта...

Светилникот во Охајо како статуа од мраз

16 декември, 2010, Нема коментари
Светилникот во американската сојузна држава Охајо, стана куќа од мраз. Зградата Кливленд неможе да се препознае, покриена е со мраз во целост. Невообичаеното ладно време во источниот дел на Сад, е со температура значително...

Во Холандија со топлес протв имигрантите

16 декември, 2010, Нема коментари
Данските политичари со чудни идеи за справување со имигрантите. Петар Скаруп, портпаролот на Данската народна партија јавно го кажал своето мислење за допринес на овој проблем. Имено, тој смета дека во рекламните кампањи наменети...

Британците се борат за да ја зачуваат вилата на Конан Дојл

16 декември, 2010, Нема коментари
Поборниците се борат да ја спасат куќата на познатиот Артур Конан Дојл, место каде тој ги има напишано дел од своите раскази и критикуваат како се борат против алчните и снобистички функционери. Творецот на...

Рибари пронашле потонат брод

16 декември, 2010, Нема коментари
Индонезиски рибари пронашле потонат брод стар неколку стотини години, кои во налет на цунамито, морето го исфрлило, беше објавено денеска во Џакарта.Се верува дека седум метри долгиот брод од морското дно го кренал џиновски...

Брилијантниот ум не е гаранција за тимски успех

16 декември, 2010, Нема коментари
За добар тим важна е разновидноста на талентите на нејзините членови. Колку повеќе способности има во тимот, толку резултатите се подобри. Луѓето во успешните тимови мора да сметаат еден на друг и затоа се...

100 000 сајтови на грбот на еден канаѓанец

16 декември, 2010, Нема коментари
Патрик Ваиланкорт е канаѓанецот кој одлучи да го продаде “простор” на својот грб за да истетовира 100 000 интернет сајтови, како реклама. Половина од парите заработени од рекламата има намера да ги даде во...

Божиќна елка од 11 милиони долари

15 декември, 2010, Нема коментари
Во еден хотел во Абу Даби денеска на јавноста и е претставена наводно најскапата елка во светот, чија декорација вреди 11 милиони долари. “Ова е најскапата елка чија вредност надминува 11 милиони долари “,...

Шик униформа за војниците во Русија која ги праќа во болница

15 декември, 2010, Нема коментари
Владата на русија доби остри критики заради униформите кои ги добија војниците. Војниците во пресрет на зимата добија нови униформи кои се дизајнирани од врвен моден дизајнер. Генералот изјавил тие се многу шик, со...

Куче поради кое бил затворен најпрометниот аеродром во Бразил

15 декември, 2010, Нема коментари
Едно куче беше причина привремено да се затвори еден од анјпрометните аеродроми во Бразил. Кучето успеало да избега од рацете на сопственикот и се упатило кон пистата. Два лета морале да го одложат своето...
Почетна // Забава // Категорија "Интересно" (Page 531)
Горе