23 јануари, 2017

Радио

Каков срам на дочекот на новата година во Њу Јорк: Поп дивата пеела на плејбек, па побегнала од сцената!

3 јануари, 2017, Нема коментари
Поп дивата Мараја Кери настапила на дочекот на новата 2017 година на Тајмс сквер и нема сомнеж дека оние кои биле присутни на популарниот њујоршки плоштад долго ќе го паметат нејзиниот настап. Имено, Мараја...

Мараја Кери со длабоко деколте во новото празнично видео

26 декември, 2016, Нема коментари
Кралицата на Божиќната музика сними ново празнично видео, а најави дека наскоро ќе бидат објавени уште две нови видеа. Поп дивата изјави дека секој ден ќе објавува по едно ново видео на нејзината интернет...

Бијонсе го објави спотот за „All Night“ во кој открива емотивни семејни моменти

2 декември, 2016, Нема коментари
Објавен е нов спот за песната „All Night“ од последниот визуелен албум „Lemonade“ на позната пејачка Бијонсе. Низ новото видео пејачката споделува со јавноста приватни семејни моменти со нејзината ќеркичка Блу Ајви и сопругот...

Натали Потрман е Џеки Кенеди

28 ноември, 2016, Нема коментари
Во новата биографска драма „Џеки“ за Жаклин Кенеди, Натали Портман совршено ја доловува поранешната прва дама на САД и модна икона, во приказната за нејзиниот живот. Според критиката, младата Портман освен што личи дури...

ДЕМИ ЛОВАТО ЈА ПРЕПЕА „WHEN WE WERE YOUNG“ НА АДЕЛ

18 октомври, 2016, Нема коментари
Деми Ловато мошне добро ја препеа моќната балада на Адел When We Were Youngво Кливленд, Охајо. Погледнете го видеото! 24-годишната пејачка на 2. септември како дел од нејзината турнеја Future Now, се појави на...

Џенифер Лопез како божица на кокаинот

6 септември, 2016, Нема коментари
Подгответе се да ја видите Џенифер Лопез во едно поразлично светло од она на кое сте досега навикнати. Дивата обично има улоги на херој или полицајка во различни серии и филмови, но сега ќе...

Таа ги засени светските ѕвезди

30 август, 2016, Нема коментари
Откако раперот Кање Вест го прикажа спотот за песната „Fade“ сите зборуваат за убавицата која се појавува во него. Тејана Тејлор е танчерка и пејачка големо интересирање на публиката го доби благодарение на спотот...

Бред Пит и Марион Котијар заљубени шпиони во трејлерот за „Allied“

17 август, 2016, Нема коментари
Бред Пит и Марион Котијар се главните ѕвезди во „Allied“. Филмската екипа го објави првиот трејлер за новиот филмски проект, во кој 52-годишниот актер и 40-годишната актерка се шпиони кои се во брак и...

Таа му го скршила срцето на Бора Чорба – еве за кого се напишани неговите балади

15 август, 2016, Нема коментари
Бора Чорба го напишал еден од најголемите хитови “Остани џубре до краја”, поради негова голема љубов. Билјана била манекенка која тргнала да бара подобар живот во Сараево, а Бора ја викнал да се збогуваат...

Ѕвездите од „Suicide Squad“ на премиера

10 август, 2016, Нема коментари
во Лондон се одржа европската премиера на „Suicide Squad“. Марго Роби, Кара Делавин, Вил Смит, Џаред Лето, Бен Афлек и Карен Фукухара присуствуваа на свеченоста за да го промовираат својот најнов филмски проект. На...

Погледнете како Мајкл Џексон би изгледал денес без ниту една операција

28 јули, 2016, Нема коментари
Кралот на попот, Мајкл Џексон остави голема трага во музичката индустрија. Благодарејќи на прекртасниот глас стана популарен за кратко време, а посебно беше интересен поради бројните операции на кои подлегна. Поради комплекс од детството,...

Рајан Гослинг и Ема Стоун се заљубен пар во новиот филм „La La Land“

15 јули, 2016, Нема коментари
Рајан Гослинг и Ема Стоун се заљубен пар во новиот филм „La La Land“. Првиот трејлер за филмот ни дозволува за момент да погледнеме во нивната магична љубовна романса. Во филмот, направен под палката...

Мет Дејмон со сопругата на премиерата на „Jason Bourne“ во Лондон

12 јули, 2016, Нема коментари
Синоќа се одржа премиерата на филмот „Jason Bourne“ во Лондон. Главниот херој, Мет Дејмон, беше придружуван од својата сопруга, која привлече огромно внимание кај присутните фоторепортери. 40-годишната Лусијана Баросо шармираше облечена во долг магента...
Почетна // Забава // Категорија "Музика и Филм"
Горе