20 јануари, 2017

Радио

Огромниот багаж на Бикторија Бекам

27 септември, 2010, Нема коментари
Викторија Бекам се одјавила од хотел во Њујорк со багаж од 10 куфери, јавува лондонскиот “Mirror“. Вработените во хотелот биле принудени да и помогнат да ги наполни куферите со различна гардероба, чевли, разни женски...

Моќни и славни двојки

26 септември, 2010, Нема коментари
Ненси и Роналд Реган – Се венчаа во 1952, 29 години пред да се преселат во Белата куќа, но продолжија да си пишуваат љубовни писма и да ја изразуваат својата љубов во јавноста. Ненси...

Што ти значи тренинг

26 септември, 2010, Нема коментари
Во ова видео ќе видите еден умен папагал, еден дечко кој најверојатно немал попаметна работа и гарант си ги искинал нервите за сето ова да изгледа вака на клипов. Но, сериозно ова не го...

Фамилијарна вечера

26 септември, 2010, Нема коментари
Фамилијава има нов член во семејството и им јаде од сладоледот. На нас стварно не ни е јасно од каде мечкава на маса 🙂

Како е на забар?

26 септември, 2010, Нема коментари
Бил Козби во своето шоу маестрално го долови чуството да си на забар. Лекарот ти зборува работи кои апсолутно не те интересираат, а ти тонеш се препотуваш во столчето и едвај чекаш да му...

Нов филм на Вуди Ален

25 септември, 2010, Нема коментари
Еден истрошен писател, многу бајачки, микс од романтични чуства и незгодни ситуации, комедија, тоа сигурно е новиот филм на Вуди Ален. Името на неговиот најнов филм е Ќе сретнеш висок црн странец, кој излезе...

Том Круз спремен за реалити шоу

25 септември, 2010, Нема коментари
Холивудскиот актер планира да се појави во реално шоу со својата жена Кејти Холм и нивната ќерка Сури. Тој имал своја колекција на снимки од своето семејство кое постојано ги снимал и сака да...

Роби назад во Take That

25 септември, 2010, Нема коментари
Пејачот Роби Вилијамс ќе се реобедини со своите поранешни колеги, изјави британскиот бенд, после многуте шушкања за оваа информација. Гласините се вистина, групата ќе одржи концерти и снимен е албум кој ќе биде издаден...

Треба ли МГМ да го “убие” Џемс Бонд?

25 септември, 2010, Нема коментари
Шпекулациите дека серијата филмови со Џемс Бонд ќе биде “убиена” ги остави критичарите да се прашуваат дали 007 треба да живее за повторно да шпионира.Почна ширење на гласини дека МГМ ги принудил продуцентите да...

Тори Спелинг објаснува за своето слабеење

25 септември, 2010, Нема коментари
Актерката конечно проговори за проблемите со килажата и нејзиното прекумерно слабеење во својата книга. Триесет и седум годишната актерка најпозната по серијалот Беверли Хилс, налутено ги отфрлаше обвинувањата дека е анорексична и дека има...

Топ 10 бакшиш оставен од ѕвездите

25 септември, 2010, Нема коментари
Секаде во светот, оставањето бакшиш е познато како начин на заблагодарување на некој за неговата извонредна услуга. Всушност, во многу случаи тоа стана главен извор на приходи за луѓето кои работат во услужни дејности....

Новата рекламна кампања на Памела за Пета е премногу секси за Канада

25 септември, 2010, Нема коментари
Поранешната чуварка на плажата животните сигурно премногу ја сакаат за нејзината ангажираност во Пета, но овојпат нејзината родна татковина ја отфрли. Нејзината најнова реклама за етички третман на животните предизвика многу гнев во северот...

Човек во Индија голтна змија поради облог од 2 долари

25 септември, 2010, Нема коментари
Индиец ја измами смртта после голтање на отровна змија, за облог од само 2 долари. 35 годишниот Завер Ратход од источниот дел на Гујурат го убил рептилот фрлајќи камења по него, откако гризнал еден...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1485)
Горе