23 јануари, 2017

Радио

Во овој месец луѓето најмногу лажат

17 јануари, 2017, Нема коментари
Со лаги започнуваме уште првиот ден од новата година. Во јануари луѓето изговараат повеќе лаги, отколку во било кој друг месец во годината, покажа едно истражување. Првите лаги започнуваат веднаш после Нова година, кога...

Ова се најневерните земји во светот

17 јануари, 2017, Нема коментари
Има зголемување на неверноста меѓу Французинките. Анкетната организација Ifop, заедно со Daylove.com, новата веб страна за луѓе кои сакаат да извршат неверство, спроведоа анкета за жените и брачно изневерување. Една третина од жените кои...

Хороскопот октрива: Што сакаат да променат пријателите кај вас?

16 јануари, 2017, Нема коментари
Без разлика за кој знак или за која карактеристика станува збор, факт е дека никој не е совршен, а ова се работите што би ги промениле пријателите кај вас. Овен Неговите очекувања – затоа...

Шок: Мажот на Гоца Тржан и направи дете на љубовницата

16 јануари, 2017, Нема коментари
Студентката од Белград Ивана Станиќ тврди дека сопругот на Гоца Тржан, Рашо Новаковиќ, и’ направил дете и дека се забавувале полни 10 месеци. Таа изјавила дека е во петтиот месец од бременоста и дека...

Ѓердан вреден 100.000 долари: Џенифер Лопез доби поклон од Дрејк

16 јануари, 2017, Нема коментари
Џенифер Лопез ужива во вниманието што ѝ го пружа Дрејк. Како што пишуваат светските медиуми, канадскиот рaпер Дрејк ја изненадл својата девојка со скапоцено парче накит. Дрејк сакал да се осигури дека Џенифер Лопез ќе...

Што значи „стан“ во имињата на државите како што се Казахстан, Пакистан, Киргистан…

16 јануари, 2017, Нема коментари
Јутјуб каналот „Roots and Routes“ дал одговор на прашањето што значи „стан“ во имињата на бројни држави. Имено, се работи за староперсиски збор чие значење е „земја“, а кој има индо-европски корени во зборот...

Дали знаете што значи „ОК”?

14 јануари, 2017, Нема коментари
“ОК“ е универзален збор кој доаѓа од англискиот јазик – американски сленг, а означува термин  за „сé е во ред“. ОК е израз што без сомнение го освои светот. Го користат не само Американците...

Невероjатна трансформација: Ја нарекуваа буцка, а сега можат да и љубоморат

14 јануари, 2017, Нема коментари
Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан, помладата сестра на Ким Кардашијан, поради пополната фигура секогаш делуваше постара од своите сестри. Но, таа реши да го промени тоа. Во последниве неколку години, Клои се посвети на здравата...

Погледнете ја оваа слика Оваа мачка преживеала!

14 јануари, 2017, Нема коментари
  Потребни беа локалниот заменик шериф, неколку градежни работници и соседи кои се добри пријатели, но мачката заробена во многу опасна ситуација беше успешно ослободена. Кутрата мачка, чие име е Бела, се фатила на...

Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

13 јануари, 2017, Нема коментари
Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од емоции. Затоа проверете на која природна појава, прекрасна, но истовремено и деструктивна, најмногу наликувате според зодијакот. Овен –...

Гоца Тржан за љубовницата на сопругот: „Таа е убава девојка, задоволна сум“

13 јануари, 2017, Нема коментари
Поп-пејачката Гоца Тржан јавно се огласи по повод шпекулациите дека нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ имал љубовна афера со Хелена Топалковиќ, ќерка на фолк-пејачот Топалко. „Па добро, таа е убава девојка, задоволна сум. Мене ова...

Каде е партнерот на Северина од порното на јахта – беше милионер, што прави денес?

13 јануари, 2017, Нема коментари
Најпознатото порно видео во регионот, она на Северина на јахта, стана хит, а години подоцна откако таа веќе изгради кариера и слава, останува прашањето каде е нејзиниот партнер од видеото на јахта? Милан Лучиќ...

Еве што се случува со вашиот пенис додека стареете

13 јануари, 2017, Нема коментари
 Стареењето е чудесна работа. Станувате помудри со возраста , откривате кои ви се вистинските пријатели и полека почнувате да разбирате што е вистински важно во животот. Но, не придобиваат сите од процесот на стареење....
Почетна // Категорија "Забава" (Page 2)
Горе