20 јануари, 2017

Радио

Семејството Кардашиан штотуку беа ограбени…повторно!

12 јануари, 2017, Нема коментари
Помалку од четири месеци откако Ким Кардашиан беше ограбена со пиштол во Париз, американското најпопуларно реалити-шоу семејство повторно беа ограбени – овој пат во нивната продавница за облека, DASH. TMZ изјави дека DASH (бренд...

Ова треба да си го кажувате секое утро: Совет од 98. годишна инструкторка по јога

12 јануари, 2017, Нема коментари
Најстарата инструкторка по јога во светот, Тао Порчон – Линч, е поранешна балерина која се појавила во култни филмови како: „Show Boat“ (1951) и „The Last Time I saw Paris“ (1954), каде што главната улога ја...

Дали ја препознавате: Како изгледала Кејт Мидлтон пред да влезе во кралското семејство?!

12 јануари, 2017, Нема коментари
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон вчера го прославила својот 35-ти роденден. Таа стана икона на стилот откако во 2011 година се омажила за принцот Вилијам. Но сите се прашуваме изгледала пред кралската венчавка? На социјалните...

ЦЕЦА: „Седевме дома и одеднаш слушнавме силен удар кој ги затресе ѕидовите“

12 јануари, 2017, Нема коментари
Во вечерните часови, додека целото семејство Ражнатовиќ било во својот дом, еден автобус силно се забил во вилата на Цеца, причинувајќи голема материјална штета. „Седевме дома и одеднаш слушнавме силен удар кој ги затресе...

Прво се шокираше, а потоа ги загуби живците: Милан Калиниќ до крајот на животот ќе ја памети оваа скриена камера

11 јануари, 2017, Нема коментари
Пред една година во емисијата Ѕвездите на Пинк, на водителот му беше приредена незаборавна скриена камера, која ќе ја памети целиот свој живот. – Подобро и полесно ќе ми беше да ми земевте една...

Пред и по операциите: Колку пари потроши Цеца за Анастасија да изгледа убаво

11 јануари, 2017, Нема коментари
Иако има само 18 години, ќерката на Цеца, Анастасија веќе направи неколку естетски корекции на нејзиното лице. Еве како изгледаше Анастасија пред операциите, а како изгледа сега. На следните фотографии, убаво се гледа дека...

Вака изгледа луксузот во кој живее Роналдо – ѕирнете во неговиот дом

11 јануари, 2017, Нема коментари
Домот на Кристијано Роналдо е дело на неколку архитекти за истиот да биде уреден според неговиот вкус. Од теретана, возен парк па се до приватен авион…Сликите кажуваат се:      

Најлошото нешто што можете да му го направите на секој хороскопски знак

11 јануари, 2017, Нема коментари
На Овенот најмногу ќе му згрешите ако му нудите оправдувања. Бикот нема да ви прости ако се сомневате во неговите намери. Најлошото нешто што можете да им го направите на Близнаците е да им ставате зборови во уста што...

Што кажува вашиот хороскопски знак за вашиот секс живот?

10 јануари, 2017, Нема коментари
Нема ништо поинтересно од тоа да учиме за нашата сексуалност (и за сексуалноста на другите, ако сме заинтересирани, секако). Вашиот хороскопски (Сончев) знак опишува многу од карактеристиките на вашиот сексуален карактер. Погледнете го вашиот...

Ова е најдобрата и најлошата возраст да се венчате

10 јануари, 2017, Нема коментари
Според популарното верување, што постари сте кога ќе се венчате толку се поголеми шансите дека ќе останете во брак. Но, ново истражување тврди дека е подобро да стапите во брак на возраст помеѓу 28...

Ким Кардашијан трудна со трето дете?!

10 јануари, 2017, Нема коментари
Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест одамна зборуваат како сакаат да имаат и трето дете, па дали сега навистина ќе ги израдуваат своите две дечиња со уште едно братче или сестриче? Ким Кардашијан...

Синот на Мадона вљубен во Србинка

9 јануари, 2017, Нема коментари
Синот на Мадона, Роко, е до уши заљубен во ќерката на српската пејачка Каја – пишуваат српските медиуми. Имено, Роко ја забележал Николина на скијање во Швајцарија и веднаш почнал да се дружи со...

Плодна година: Овие хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на својот живот во 2017-та

9 јануари, 2017, Нема коментари
Ѕвездите откриваат дека оваа година некои знаци ќе имаат многу среќа во љубовта. Водолија Многу жени родени во знакот на Водолија ќе се остварат во улогата на мајка затоа што оваа година според астролозите...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 3)
Горе