25 јануари, 2017

Радио

Глушец во леб

29 септември, 2010, Нема коментари
Фирма за производство на храна ќе мора да плати оштета од 17.000 фунти, како компензација на човекот кој пронајде мртов глушец во лебот, додека подготвувал сендвичи за децата.

Огромниот багаж на Бикторија Бекам

27 септември, 2010, Нема коментари
Викторија Бекам се одјавила од хотел во Њујорк со багаж од 10 куфери, јавува лондонскиот “Mirror“. Вработените во хотелот биле принудени да и помогнат да ги наполни куферите со различна гардероба, чевли, разни женски...

Кејти Холмс – Совршена девојка за Келвин Клајн

27 септември, 2010, Нема коментари
Франциско Коста, креативниот директор на Келвин Клајн и Кејти Холмс, изгледа дека имаат долгорочна модна приврзаност. Тоа се покажало и на минатата ревија за пролетната колекција која ја промовираше познатата актерка. Коста изјавил дека...

Што ти значи тренинг

26 септември, 2010, Нема коментари
Во ова видео ќе видите еден умен папагал, еден дечко кој најверојатно немал попаметна работа и гарант си ги искинал нервите за сето ова да изгледа вака на клипов. Но, сериозно ова не го...

Фамилијарна вечера

26 септември, 2010, Нема коментари
Фамилијава има нов член во семејството и им јаде од сладоледот. На нас стварно не ни е јасно од каде мечкава на маса 🙂

Како е на забар?

26 септември, 2010, Нема коментари
Бил Козби во своето шоу маестрално го долови чуството да си на забар. Лекарот ти зборува работи кои апсолутно не те интересираат, а ти тонеш се препотуваш во столчето и едвај чекаш да му...

Моќни и славни двојки

26 септември, 2010, Нема коментари
Ненси и Роналд Реган – Се венчаа во 1952, 29 години пред да се преселат во Белата куќа, но продолжија да си пишуваат љубовни писма и да ја изразуваат својата љубов во јавноста. Ненси...

Новата рекламна кампања на Памела за Пета е премногу секси за Канада

25 септември, 2010, Нема коментари
Поранешната чуварка на плажата животните сигурно премногу ја сакаат за нејзината ангажираност во Пета, но овојпат нејзината родна татковина ја отфрли. Нејзината најнова реклама за етички третман на животните предизвика многу гнев во северот...

Топ 10 бакшиш оставен од ѕвездите

25 септември, 2010, Нема коментари
Секаде во светот, оставањето бакшиш е познато како начин на заблагодарување на некој за неговата извонредна услуга. Всушност, во многу случаи тоа стана главен извор на приходи за луѓето кои работат во услужни дејности....

Домот на Селин Дион

25 септември, 2010, Нема коментари
Познатата пејачка си има свој воден парк во дворот на Јупитер осторовот на Флорида. Дваестет милионскиот дом гледа кон Атланскиот океан и еден од соседите во маалото е Тајгер Вудс. Селин и нејзиниот сопруг...

Човек во Индија голтна змија поради облог од 2 долари

25 септември, 2010, Нема коментари
Индиец ја измами смртта после голтање на отровна змија, за облог од само 2 долари. 35 годишниот Завер Ратход од источниот дел на Гујурат го убил рептилот фрлајќи камења по него, откако гризнал еден...

Бекам ја пумпа продажбата за Лего

25 септември, 2010, Нема коментари
Продажбата на компанијата Лего е во се поголем пораст, благодарејќи на салвниот фудбалер Бекам, чија исповед гласеше дека да станел фудбалер ќе градел фигури од познатите коцки блокови лего и дека своето слободно време...

И наплатиле 5 долари повеќе поради прекумерна тежина

25 септември, 2010, Нема коментари
Салон за нокти во Грузија и наплатил 5 долари повеќе на Мишел Фонвил која дошла за педикир и маникир, бидејќи имала прекумерна тежина и можела да ги оштети столчињата во салонот. Мишел го посетила...
Почетна // Забава // Категорија "Шоубиз" (Page 844)
Горе