25 јануари, 2017

Радио

Како спие, така љуби

21 декември, 2010, Нема коментари
Обрни внимание на партнерот додека спие и дознај за тоа каков е тој во врската. – На стомак- тој е … човек кој сака да држи сѐ под контрола. Тоа не заприра, дури и...

Тартуфите, палентата и чоколадата како афродизијак

19 декември, 2010, Нема коментари
Иако афродизијачките својства на храната е урбана легенда сепак листата на ваквата храна сé повеќе се зголемува. Но, се чини дека сепак има нешто во тартуфите. Тие содржат одреден процент од хормоните тестостерон и...

Кое е вистинско време за секс

16 декември, 2010, Нема коментари
Според научниците, вистинското време за секс е во периодот помеѓу 17 и 19 часот. Според нив во тој период од денот, телото лачи најголема количина на хормонот серотонин, хормон на среќата. Но, во исто...

5 заблуди за тоа што е секси

15 декември, 2010, Нема коментари
Кратко црно фустанче, според мажите е секси. Да, тоа може да е точно само доколку црвеното, зеленото или белото кратко фустанче не ви стои подобро. Мора да го покажете она што го имате. Тоа...

Пет главни потези во предиграта

14 декември, 2010, Нема коментари
Иако постои предрасуда дека предиграта е многу поважна за девојките, отколку замомци, немојте да бидете измамени … Колку повеќе мажите се возбудени пред сексот, толку повеќе ќе се чувствуваат подобро, неговото тело ќе одговори...

Креативната страна на љубовта

24 септември, 2010, Нема коментари
Зошто љубовта од секогаш била инспирација за уметниците? Едно научно истражување донело заклучоци дека мозокот различно реагира на љубовта и инспирацијата. Минатата година, психолози во Холандија направиле еден експеримент во кој група млади мажи...

Афодизијак

24 септември, 2010, Нема коментари
Мирис, храна, пијалак, дрога или уред, за кои некои тврдат дека најчесто можат да ја поттикнат или зголемат сексуалната желба. Во суштина, афродизијаците го подобруваат сексуалниот перформанс. Но за среќа на вашиот паричник, денес...

7 секс совети кои ќе го побудалат

24 септември, 2010, Нема коментари
Тајната желба на секој маж е жена кој ќе му угодува во креветот, жена која е полна со живот и спонтаност. Со динамичното темпо на живот, понекогаш забораваме како да внесеме жар во бракот...

Како да го привлечете спротивниот пол?

24 септември, 2010, Нема коментари
Секој човек треба да се обиде да го научи говорот на телото на личноста која му се допаѓа. Но исто така, треба да се научи како телото ни реагира на личноста што ни се...

Сакате подобар секс?

24 септември, 2010, Нема коментари
Вклучете се во орално задоволство – но не од тој тип. Зборуваме за стариот начин на орално задоволство, разговор меѓу партнерите. Ако двојките не зборуваат и не го доловуваат сексот со чувство за игра,...

10 женски сексуални фантазии

23 септември, 2010, Нема коментари
Воајеризам – Иако многумина мислат дека воајеризамот е омилена машка фантазија, и жените исто така сакаат да гледаат сексуален однос на други личности. Егзибиционизам – Стриптизерки, нудисти, плејбој зајачици, домашни порно снимки и веб...

Кои женски особини се секси?

23 септември, 2010, Нема коментари
Насмевска – бројни се истражувањата кои покажале дека мажите ги привлекува насмевката на жената, со која таа кажува за нејзината отвореност, веселост и неоптеретеност. Насмевката е секогаш секси. Да умее да слуша – жената...

Дали бракот ја убива желбата за секс?

22 септември, 2010, Нема коментари
Познато мислење е дека како поминуваат годините и медениот месец избледува, двојките ја губат навиката за секс, тој станува рутина, дури и обврска која треба да се заврши, а не интимна и возбудлива работа....
Почетна // живот // Категорија "љубов и секс" (Page 279)
Горе