25 јануари, 2017

Радио

Ова ќе ви помогне да не тагувате по прекинувањето на врската

14 декември, 2016, Нема коментари
Раскинавте и повторно сте сами. Без разлика по чија вина, работата е веќе завршена. Нема потреба од бесконечни непреспани ноќи, пролеани солзи и изедени чоколади. Време е да сфатите некои важни работи и да...

Ако сте сингл, еве како да најдете дечко за 30 дена

13 декември, 2016, Нема коментари
Предолго сте сами, а наоѓањето на дечко станува невозможна мисија. Другарките ви ветуваат дека за роденден ќе ви купат мачка, стрина ви ви вели дека не е ниту нормално, ниту здраво да немате машко...

Еве што се случува во телото кога ќе престанете да имате секс?

12 декември, 2016, Нема коментари
Кога за последен пат сте имале секс? Дали знаете дека апстиненцијата може да биде лоша по здравјето? Барем така велат научниците. Elite Daily во ова видео открива што точно се случува во нашето тело...

Со 5 навики до врвно задоволство: Како секогаш да доживеете оргазам?

7 декември, 2016, Нема коментари
Жените исто како и мажите постојано разговараат со своите пријателки за својот сексуален живот. Често се прашуваат како може некои жени постојано доживуваат оргазам со својот партнер, а на некој тоа им е мошне...

Решение за проблемот со помалку секс во врската?

6 декември, 2016, Нема коментари
Обично од жените може да се слушне: „не вечерва, душо“, бидејќи е врежано мислењето дека мажите цело време сакаат секс, нели? А бидејќи го сакаат цело време, не е возможно вие да сакате секс...

6 секси потези со рацете кои ќе го сполудат вашиот партнер

5 декември, 2016, Нема коментари
Грабнете го, повлечете го кон себе, фатете го цврсто за косата… тоа се само дел од идеите за тоа како да го зголемите сексуалното задоволство кај вашиот партнер. Доколку понекогаш не знаете што да...

Еве зошто експертите ја истакнуваат важноста за уринирање веднаш по сексот!

2 декември, 2016, Нема коментари
Нешто едноставно како што е уринирање веднаш по завршувањето на сексуалниот чин – носи големи бенефиции за вас и вашето тело, кои помагаат во борбата против инфекции кои можат да ја загрозат вашата физичка...

Овие работи ја убиваат сексуалната желба кај мажите

1 декември, 2016, Нема коментари
Знаете колку брзо вашите момци се палат. Но, исто толку брзо и се ладат. Ако досега не сте сфатиле кои се тие причини, еве список кој ќе ве потсети на нив: Муабети за финансии...

Секс и менструација: за или против?

30 ноември, 2016, Нема коментари
Сексот за време на овие денови може да ви донесе многу уживање. Не само што ќе ги ублажите непријатните грчења, туку и сексот ќе ви биде поголемо задоволство, а оргазмот ќе биде посилен. Меѓутоа,...

Нештата кои те прават посакувана

28 ноември, 2016, Нема коментари
Додека светот се обидува да ги открие карактеристиките на најпосакуваните дами, вистината можеме само да ја претпоставиме бидејќи дефиницијата постојано се менува. Но без разлика на се, можеме да кажеме дека дамата која ја...

Дознајте ги најчувствителните точки кај жените

23 ноември, 2016, Нема коментари
Жените кои можат да доживеат оргазам за време на пенетрација силно ја притискаат карлицата до некој дел од машкото тело, најчесто до срамната (пубична) коска со цел за поголема стимулација. Во основа, станува збор...

Не дозволувајте никој да ве гази: Ова се начини да ги натерате другите да ве почитуваат!

22 ноември, 2016, Нема коментари
Никој не смее да го поремети вашиот внатрешен мир. Жената која се цени и почитува себеси, нема никогаш да дозволи други да управуваат со нејзиниот живот на било кој начин, или со своето присуство,...

Ова е комплимент што жените најмногу сакаат да гo чујат

21 ноември, 2016, Нема коментари
Жените сакаат да добијат комплимент дека изгледаат помладо. Повеќе отколку дека ослабеле, или дека новиот фустан им стои одлично, покажа англиско истражување. Тим на научници дојде до податоци дека дури 60 проценти од дамите...
Почетна // живот // Категорија "љубов и секс" (Page 3)
Горе