25 јануари, 2017

Радио

Ефектна комбинација на зелено и сино

27 октомври, 2016, Нема коментари
Елегантните и префинети нијанси на сино и зелено, во спектарот на бои се наоѓаат една до друга, поради што веројатно одлично изгледаат и кога ќе се  “спарат” во облеката. Дури и дизајнерите на ентериери...

Во тренд се сукњи во сите должини

26 октомври, 2016, Нема коментари
Без оглед дали ќе одберете тесна, или ѕвонеста, на раскопчување, или рамна, мини или нешто подолга сукња, нема да погрешите, сите варијанти се “in”. Деновите се сé постудени и пократки, но тоа не е...

Жените сега навистина можат да се облекуваат како Кери: Октомври е толку посебен месец!

20 октомври, 2016, Нема коментари
Сара Џесика Паркер ги израдува жените на најубав начин, таа одлучи да го прошири своето поле на дизајнирање, и колекцијата на чевли да ја дополни и со фустани, и тоа – мали црни фустани....

Прирачник како да носите црна боја, без да изгледате тажно и здодевно?

28 септември, 2016, Нема коментари
Елегантната и безвременска црна боја е нешто на кое секогаш се навраќаме колку и да бараме нешто ново. Сепак, треба да знаете како да ја носите оваа боја и како правилно да ја комбинирате...

12 женски парчиња облека кои никогаш нема да излезат од мода

28 септември, 2016, Нема коментари
Модните трендови се менуваат додека да трепнете. Таман нешто ќе ви се допадне, ќе го купите, за веќе следниот месец да излезе нешто ново и помодерно. Нормално, не би требало слепо да ги следите...

Нов њујоршки бренд на поранешните модни уреднички на Вог

13 септември, 2016, Нема коментари
Нов моден бренд од Њујорк за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне. Валери Бостер и Мередит Мелинг ги напуштија уредничките позиции во Вог и заедно со Моли Хауард која замина од позицијата...

Најдобрите моменти од ревијата на Miu Miu за есен–зима 2017

13 септември, 2016, Нема коментари
На ревијата на Miu Miu во Париз на која беше претставена колекцијата за есен-зима 2017 присуствуваа бројни познати лица. Француската престолнина во изминативе денови беше Мека и Медина за љубителите на модата, но и...

Генијален трик: Старите патики брзо стануваат совршено бели!

12 септември, 2016, Нема коментари
Сакате вашите патики да изгледаат како да се нови? Тогаш послужете се со овој едноставен и генијален трик. Освен што дамките ќе исчезнат, ќе исчезне и непријатната миризба од патиките. Се работи за смеса...

Како да изгледате модерно оваа есен

11 септември, 2016, Нема коментари
Чипкани топови, фустани од антилоп, блузи кои ги откриваат рамената и сукњи со копчиња се само дел од парчињата кои сакате да ги носите преку летото, а кои многу лесно можеме да ги “префрлиме“...

Овие шик балетнаки ќе бидат водичеки тренд за оваа есен!

9 септември, 2016, Нема коментари
Овие балетанки ги обожаваат сите! Неодамна пишувавме дека една нов модел на класичните балетанки ќе биде вистински хит оваа есен, а главниот збор меѓу нив ја има познатата верзија со етикета од модната куќа...

Кошула + панталони: Две модни комбинации по рецепт на Викторија Бекам

8 септември, 2016, Нема коментари
Викторија Бекам деновиве престојува во Њујорк за финалните подготовки пред презентирањето на новата колекција. 42-годишната дизајнерка беше уловена од папараците на меѓународниот аеродром „Џон Ф. Кенеди“ во елегантен стајлинг кој вклучуваше бела кошула, розови...

Ријана носи црвено крзнено срце од 12.000 евра

6 септември, 2016, Нема коментари
Ријана секогаш изненадува со нови и нови стајлинзи, комбинирање на навидум неспојливи парчиња и носење на ексцентрични креации. Музичката ѕвезда беше фотографирана во Њујорк во необично издание со крзнена наметка во форма на срце....

Неодоливи сандали кои нема да можете да ги извадите од глава!

26 август, 2016, Нема коментари
Клои Севињ се појави во Лос Анџелес на премиерата на филмот „ Antibirth “ и ги воодушеви сите со нејзината впечатлива комбинација. Русокосата актерка на премиерата носеше парчиња од модниот бренд „Gucci“, а она...
Почетна // живот // Категорија "мода" (Page 3)
Горе