20 јануари, 2017

Радио

Оргазам без физички допир

27 септември, 2010, Нема коментари
Пред неколку години, научниците започнале снимање на женскиот мозок за време на оргазам, со надеж дека ќе видат што се случува во тие моменти и дали навистина е возможно да се постигне оргазам, без...

Како да го привлечете спротивниот пол?

24 септември, 2010, Нема коментари
Секој човек треба да се обиде да го научи говорот на телото на личноста која му се допаѓа. Но исто така, треба да се научи како телото ни реагира на личноста што ни се...

Тајните на Мариса Томеи за секси тело

24 септември, 2010, Нема коментари
Четириесет и пет годишната актерка ги открила тајните за совршено тело и тие вклучуваат стомачен танц, вртење хулахоп и секс. Таа вели дека не само што е добро за одржување на телото, туку дека...

Сакате подобар секс?

24 септември, 2010, Нема коментари
Вклучете се во орално задоволство – но не од тој тип. Зборуваме за стариот начин на орално задоволство, разговор меѓу партнерите. Ако двојките не зборуваат и не го доловуваат сексот со чувство за игра,...

3 совети за убавина кои не важат

24 септември, 2010, Нема коментари
Чоколадото и мрсната храна создаваат акни. Слободно џвакајте си ги омилените коцки чоколадо или пицата со феферони, бидејќи нема да предизвикаат појава на несаканите мозолки на вашето лице. Единствената храна која може да предизвика...

Креативната страна на љубовта

24 септември, 2010, Нема коментари
Зошто љубовта од секогаш била инспирација за уметниците? Едно научно истражување донело заклучоци дека мозокот различно реагира на љубовта и инспирацијата. Минатата година, психолози во Холандија направиле еден експеримент во кој група млади мажи...

Афодизијак

24 септември, 2010, Нема коментари
Мирис, храна, пијалак, дрога или уред, за кои некои тврдат дека најчесто можат да ја поттикнат или зголемат сексуалната желба. Во суштина, афродизијаците го подобруваат сексуалниот перформанс. Но за среќа на вашиот паричник, денес...

7 секс совети кои ќе го побудалат

24 септември, 2010, Нема коментари
Тајната желба на секој маж е жена кој ќе му угодува во креветот, жена која е полна со живот и спонтаност. Со динамичното темпо на живот, понекогаш забораваме како да внесеме жар во бракот...

Целоснa трансплантација на лице

23 септември, 2010, Нема коментари
Јавноста имаше можност да го види првото пресадено лице на Шпанецот, кој се подложи на целосна трансплантација и менување на личниот опис. На конференцијата за печат одржана во болницата Valn d’Ebron, недалеку од Барселона,...

Работите прекувремено? Останете во форма за да го намалите ризикот од срцеви заболувања

23 септември, 2010, Нема коментари
Прекувременото работење може да го зголеми ризикот од срцеви заболувања, но според едно ново истражување, можете да останете во форма и да ги елиминирате ризиците. Луѓето што работат повеќе од 45 часа неделно, имаат...

Грешки кои ве прават 10 години постари

23 септември, 2010, Нема коментари
Секоја жена знае каков ефект може да направи добрата шминка. Ако се нашминкате како што треба, може да бидете ѕвезда на вечерта, но и најмала грешка во количина или нијанса, може повеќе да ви...

Честа, а непозната болест

23 септември, 2010, Нема коментари
Синдромот на немирни нозе (RLS-Restless Legs Syndrome), е невролошка болест за која се тврди дека е најчеста меѓу непознатите болести, оние за кои никогаш не сме слушнале. Епидемиолошките резултати покажуваат дека симптомот на РЛС...

10 женски сексуални фантазии

23 септември, 2010, Нема коментари
Воајеризам – Иако многумина мислат дека воајеризамот е омилена машка фантазија, и жените исто така сакаат да гледаат сексуален однос на други личности. Егзибиционизам – Стриптизерки, нудисти, плејбој зајачици, домашни порно снимки и веб...
Почетна // Категорија "живот" (Page 775)
Горе