25 јануари, 2017

Радио

Која кратка фризура ви одговара?

24 јануари, 2017, Нема коментари
Секогаш ви се случува истото, ќе одлучите дека сакате да имате долга коса како ангелите од „Викторијас Сикрет“, но кога ќе ја пораснете косата до рамена, како таму да запира. И тогаш ќе здогледате...

Внимателно: Еве што сé пресата и прави на вашата коса!

23 јануари, 2017, Нема коментари
Очигледно е колку пресата ја оштетува вашата коса, но доколку вашата коса е фарбана, ефектите се уште полоши. Познатиот холивудски експерт за нега и убавина Гај Танг откри колку вашата коса може да посветли...

6 вежби за секси грб

20 јануари, 2017, Нема коментари
Самиот отвор не е тој кој е сексапилен, туку делот од телото кој го открива. А, тоа би требало да биде секси обликуван грб и затегнати раце, без исклучок. Ако нас не прашувате да бираме,...

Најголемиот тренд на пластичната хирургија за 2017 е многу чуден

19 јануари, 2017, Нема коментари
Уште еден начин жените да се чувствуваат лошо во врска со нивните тела. Ура! Гради. Многу од нас ги имаме, но поради некоја причина, на многу од нас не ни се допаѓа какви ни...

Со маска од киви, спречете го опаѓањето на косата!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Зимскиот период е резервиран за овошје кое е богато со витамин Ц, а меѓу него се наоѓа и кивито што може да има повеќенаменска улога. Освен тоа што може да не заштити од настинка,...

Убавината „е во рацете“ на рицинусовото масло

17 јануари, 2017, Нема коментари
Рицинусот е високо едногодишно растение кое потекнува од Африка. Познато е пред 4000 години и е пронајдено и во некои египетски гробници. Целото растение е отровно, но најотровни се семките. Денес со прецизна обработка...

Исфенирајте ја вашата коса како професионалец

16 јануари, 2017, Нема коментари
Пред да почнете со фенирање, носете лесна гардероба и сместете се во соба која е добро климатизирана и без влага. Ако сте во затворена бања, никогаш нема да го постигнете саканиот ефект. Заштитете ја...

Како да ги ускладите бојата на косата и шминката

13 јануари, 2017, Нема коментари
Прочитајте совети од успешните шминкери за како да ги ускладите бојата на косата и шминката. Без разлика дали штотуку сте добиле феноменална боја на коса од туба или сте родени со неа, согласувањето на...

Мали козметички трикови за големи резултати

12 јануари, 2017, Нема коментари
Убавината и негата се најголемите императиви на скоро секоја жена и никогаш не ни е досадно да бараме нови совети и методи за разубавување. Токму поради тоа, ви претставуваме неколку корисни make-up трикови. Против...

Кисело млеко против акни и за подмладување на кожата

11 јануари, 2017, Нема коментари
Киселото млеко и јогуртот се познати како прва помош при изгореници од сонце, но дали знаевте дека тие се многу корисни и во борба против акните или стареењето на кожата? Покрај тоа што е...

Хидратантна маска од мед и јаболко

10 јануари, 2017, Нема коментари
Полезните својства на јаболкото се јасни и познати одамна. Присуството на јаболкото во различните методи за слабеење и правилен режим на исхрана е задолжително, но неговото место во светот на козметиката исто така не...

Трикови за вашата шминка подолго да трае

31 декември, 2016, Нема коментари
Повеќето работи од вашиот несесер треба да ги фрлите после некое време, но ви претставуваме неколку трикови кои ќе ви помогнат да им го „продолжите животот“ на вашите омилени производи. Четки: Четките за шминкање...

Постигнете совршена контура на лицето со помош на шминка

30 декември, 2016, Нема коментари
Денес ќе ви покажеме како да постигнете совршен изглед со правилно нанесување на професионална контура на лицето. Бјути блогерката Тени Паноси ќе ви покаже како да направите професионална контура за свеж летен изглед со...
Почетна // живот // Категорија "убавина"
Горе