25 јануари, 2017

Радио

Неколку совети за помлад изглед

21 декември, 2010, Нема коментари
Доколу сакате да изгледате помлади, имаме неколку мали совети за вас. Секојдневната нега за зрела кожа и неколку техники за шминкање може да направат чудо на вашето лице. Со текот на годините линијата на...

Пушењето ја уништува вашата убавина

19 декември, 2010, Нема коментари
Освен тоа што пушењето го уништува вашето здравје, исто така ја уништува и вашата убавина. Потврдено е дека пушачите имаат четири пати поголема шанса за несоница, а сето тоа и потемни подочници. Пушачите никогаш...

Посебна нега за кожата во зима

16 декември, 2010, Нема коментари
Кожата е најголемиот орган, кој е склон на многу иритации во текот на зимата. Затоа е потребно во овој дел од годината да и посветите особено внимание на кожата, со посебна нега. Еве неколку...

Маски за лице од вашата кујна

14 декември, 2010, Нема коментари
Наместо да купувате најразлични маски за лице, некогаш можеби и повеќе ќе ви помогнат намирниците од вашата кујна. Маска за лице од киви – земете киви и испасирајте со вилушка. Исцедете ја течноста, ставете...

Направете “свој” сапун

12 декември, 2010, Нема коментари
Еве еден едноставен рецепт како да направите сапун, кој ќе го има вашиот омилен мирис и ќе го има обликот кој вие го сакате. Еден обичен глицерински сапун, исецкајте го на ситни парчиња и...

3 совети за убавина кои не важат

24 септември, 2010, Нема коментари
Чоколадото и мрсната храна создаваат акни. Слободно џвакајте си ги омилените коцки чоколадо или пицата со феферони, бидејќи нема да предизвикаат појава на несаканите мозолки на вашето лице. Единствената храна која може да предизвика...

Тајните на Мариса Томеи за секси тело

24 септември, 2010, Нема коментари
Четириесет и пет годишната актерка ги открила тајните за совршено тело и тие вклучуваат стомачен танц, вртење хулахоп и секс. Таа вели дека не само што е добро за одржување на телото, туку дека...

Грешки кои ве прават 10 години постари

23 септември, 2010, Нема коментари
Секоја жена знае каков ефект може да направи добрата шминка. Ако се нашминкате како што треба, може да бидете ѕвезда на вечерта, но и најмала грешка во количина или нијанса, може повеќе да ви...
Почетна // живот // Категорија "убавина" (Page 133)
Горе