25 јануари, 2017

Радио

Зголемете ги вашите гради природно

29 декември, 2016, Нема коментари
Завидувате на совршеното деколте на Памела Андерсон која со безброј пластични операции успеала да ги зголеми своите гради и станала секс симбол во светот? Не сте задоволни со големината на вашите гради и сакате...

Косата со светкаво виножито е новиот празничен тренд!

28 декември, 2016, Нема коментари
Ако се радувате на празниците, затоа што ова е периодот кога можете да ги носите своите најсветкави облеки, тогаш сигурно ќе ви се допадне најновиот тренд за коса кој го освои Инстаграм. Станува збор...

Неверојатни фризури со иглички по кои полуде модниот свет

27 декември, 2016, Нема коментари
Игличките се едноставно неизбежни додатоци за коса без кои ниту една фризура не е возможна, но сега тие нема да ги носиме сокриени во косата туку сега тие се главен моден украс кој треба...

Трикови со чија помош ќе изгледате свежо и одморено во претпразничниот хаос

26 декември, 2016, Нема коментари
Во сиот хаос кој ве чека за време на празниците, од средување дома до купување на поклони, а тука се и работните обврски кои ве очекуваат. Во тоа време жените изгледаат исцрпено и уморно....

Направи сама: Француска пунџа

23 декември, 2016, Нема коментари
Елегантна и привлечна. За вештите раце – бара само осум потега.

Тоа што повеќето девојки сакаат да го скријат со пудра, сега е во мода

21 декември, 2016, Нема коментари
Тоа што повеќето девојки сакаат да го скријат со пудра, сега е во мода Пеги – некој е роден со нив, а некој ги добил после сончање. Било како било, тие се сега во...

Боровинки наместо скапи креми за да бидете убави!

20 декември, 2016, Нема коментари
Познатиот дерматолог д-р. Хауард Мурад тврди дека боровинките кои се познати по доброто влијание на кожата и крвотокот, може да направат чуда за вашето лице. Оние кои редовно консумираат боровинки ќе имаат многу поубаво...

Тетоважи во косата во форма на ѕвезди – хит за претстојните празници

19 декември, 2016, Нема коментари
Ѕвездички во косата се одличен начин да ја разубавите својата свечена фризура за време на претстојните празници. Светкавите ѕвездички во косата и на телото се носеа во 80-тите години, а празниците пред вас се...

Рецепти за неверојатно убав тен

16 декември, 2016, Нема коментари
За да имате убава кожа и тен немора да одите на скапи третмани во козметички салони. Според козметичкиот експерт  и пластичен хирург Ендрју Ордон  доволно е да се определите за природни рецепти. Еве ги...

Кој тип е вашата кожа?

14 декември, 2016, Нема коментари
За да ја негувате правилно, прво мора да знаете кој тип на кожа имате. Постојат четири основни видови на кожата – нормална, сува, мрсна, комбинирана и чувствителна кожа како петта категорија. Нормална кожа –...

Кристални усни – Девојките ширум светот лудуваат по овој нов тренд

13 декември, 2016, Нема коментари
Кристалните усни се новиот моден тренд кои направија вистински “бум“ во светот на жените.  Овој тренд на шминкање прво започна на друштвената мрежа Instagram, а девојките ширум светот се чини дека апсолутно излудеа по...

Отстранување на лузни од акни

10 декември, 2016, Нема коментари
За да ги отстраните лузните од акни ќе ви помогне следната маска од цимет и мед: Измешајте една кафена лажичка мед со истото количество цимет и нанесете од смесата само на лузните. Треба да...

Зелен пијалок за младолик изглед

9 декември, 2016, Нема коментари
Тајната на младоликиот изглед не се крие само во скапоцените козметички препарати, туку и во природните состојки од зеленчук. Ви го откриваме рецептот на пијалокот што го чува здравјето, ја подмладува кожата и помага...
Почетна // живот // Категорија "убавина" (Page 2)
Горе