25 јануари, 2017

Радио

Направете сами : Домашна крема против брчки

8 декември, 2016, Нема коментари
Желатинот е познат по неговиот ефект на затегнување и затоа се користи за поткревање и корекции на образите и подбрадокот во многу салони за убавина. Ја одржува кожата здрава и ја подмладува и ја...

Фризура за 15 минути (Видео)

8 декември, 2016, Нема коментари
Oваа креативна девојка започна со работа на својот блог веднаш по завршувањето на стручното образование, а праксата ја стекнала работејќи долги години по фризерски салони. Сара Ангус за многу кратко време стана вистински хит...

Спречете ја појавата на брчките со масажа на лицето

7 декември, 2016, Нема коментари
Кој е најдобриот начин за да се спречи појавата на брчките? Постојат навистина многу методи, но секако, една од најдобрите е масажата. Масажата која ние ви ја предлагаме, освен што ќе ве релаксира, ќе...

Само една недела го користела овој домашен серум и косата ѝ пораснала за 2 сантиметри

6 декември, 2016, Нема коментари
Mодната блогерка Фара Дукаи на својот сајт објавила чудотворен серум за кој  тврди дека за само една недела вашата коса ќе порасне од 2 до 4 сантиметри, во зависност од квалитетот и типот на вашите...

Мејкап триковите на Мерилин Монро: Како до заводливи и полни усни

5 декември, 2016, Нема коментари
Со малку труд и вие можете да имате усни како Мерилин. Се што ви треба се 2 кармини, моливче за усни, четка за нанесување, сјај и балсам. Постапка: 1. Заокружете ги усните со моливче со...

Домашен сјај за усни од малини

3 декември, 2016, Нема коментари
Ако сакате да имате убави и меки усни, можете да се погрижите за нив со овој овошен сјај за усни кој можете да си го направите сами. Потребни намириници: 4-5 свежи малини 1 супена...

Пронајдете ја совршената маскара за вашите трепки

2 декември, 2016, Нема коментари
Маскарите со подебели  четки се подобри за создавање впечаток на погусти и по пополнети трепки, со потенките, трепките изгледаат подолги, а гумените четки ќе ги одвојат трепките не залепувајќи ги притоа. Маскарата е најпродаваниот...

Како лесно и правилно да ја навиткате косата со фигаро

1 декември, 2016, Нема коментари
Супер начин за да си го освежите изгледот е да додадете неколку локни. Но, ако не ги користите секој ден, направите слични на фигаро. Искористете ги овие совети и извиткајте ја косата лесно и...

Масла што ќе направат чуда за вашата кожа

30 ноември, 2016, Нема коментари
Методите на чистење на лицето со масло во последно време сè повеќе го привлекува вниманието на јавноста. Иако маслото може да биде причина и за масна кожа, во повеќето случаи тоа сепак дејствува смирувачки и...

Колку пати смеете да користите ист брич?

29 ноември, 2016, Нема коментари
Дерматолозите велат дека жените треба да го фрлаат бричот после пет до седум користења. Бидејќи во него се собираат бактерии, посебно е опасно, ако бричот ви стои блиску до када, или туш, а вие...

САМО 2 СОСТОЈКИ: Прво исчезнуваат подочниците, а потоа ќе заблеска цело тело (РЕЦЕПТ)

23 ноември, 2016, Нема коментари
Комбинација од овие две природни состојки, покрај тоа што ќе го исчисти вашиот организам од отрови, околу вас ќе направи невидлив имунолошки штит. За повеќекратната улога на маслиновот масло на здравјето пишувано е многу,...

Природен ботокс: Домашна маска од банани против брчки

22 ноември, 2016, Нема коментари
Нема потреба да потрошите многу пари за препарати против брчки. Сé што ви треба за да направите одлична маска за затегнување на кожата, вероjатно веќе имате дома. Потребно е пола зрела банана, 3 лажичиња...

Направете сами домашна маска против брчки: Нанесете ја пред спиење и блеснете наутро

21 ноември, 2016, Нема коментари
Болка на секоја жена се брчките. Освен скапи креми што не се за секој џеб, постои решение во вашата кујна. Оваа домашна крема е идеална за хидрирање и подмладување на тенот, но пред сé...
Почетна // живот // Категорија "убавина" (Page 3)
Горе