Month: м.г

Најновиот тренд ги наполни забните ординации во Велика Британија. Забниот јаз, кој порано беше маана, кој го корегираа за да ја добијат холивудската насмевка од соништата сега е најголемиот тренд. Стручњаците тоа го објаснуваат дека убавината е во несовршеноста. Тоа е нешто што ке ви го привлече погледот, вниманието. Модните кампањи го предводат модели кои […]

Mariah Carey е бремена, благодарение на советите за бременост дадени од канадската супер ѕвезда Celine Dion. Одкако таа доживеа спонтан абортус во 2008 год, почна да бара совети за тоа како да остане бремена. По спроведување на советите од својата колешка, започна со секојдневна терапија. Извори блиски на пејачката кажуваат дека секојдневната акупунктура, и помогнала […]

Некои делови на телото кај мажите и жените се по подлежни на сексуална стимулација од останатите делови од телото. Тоа се ерогените зони. Тоа е концепт кој датира уште од античките времиња.. Тоа е еден од условите за зголемено уживање во секс. Сепак, за водењето љубов техника е помалку важно од постоењето на љубовта. Љубовта, […]

Здравата храна е клучна за добро потенција. Една нова студија направена во Британија, покажа дека добрите масти позитивно влијаат на ерекцијата, и дека на мажите ќе им го подобри сексуалниот нагон. Еректилната дисфункција претставува проблем со кој страда повеќе од 5,6 милиони Британци и 40% од нив се чстериесет годишни и признаваат дека нивниот најголем […]

Во фенг шуи филозофијата, боите се користат според петте елементи на теоријата. Бојата е еден од најлесните начини да го промените изгледот на енергијата во вашиот простор. Секоја боја е израз на една од петте фенг шуи елементи: оган, земја, метал, вода и дрво. Елементите се користат за одредени области во согласност со енергетската мапа […]

Сите оние кои сакаат да симнат неколку килограми набрзина, да си го прочистат организмот и токсините и да го зајакнат имунитетот им ја препорачуваме диетата со тикви. Тиквата е нискокалорична, има само 35 калории во 100 гр. Така што може да изедете од 2 – 3 кг тиква и ќе внесете само 1000 калории во […]

Индонезија – не работел системот за предупредување од цунами. Бројот на жртви кои ги предизвика цунамито во Индонезија во понеделникот, можел да биде многу помал, доколку системот за предупредување за надојдување на цунамија работел. Бројот на жртви засега изнасува 311, а за исчезнати се водат 379, од земјотресот со 7,7 стрепени според Рихтеровата скала, кој […]

simboli-610x269.jpg
Симболите имаат моќна привлечност за луѓето. Дури и денес кога материјалните перспективи владеат со човечките мисли, многу древни симболи како што се јин/јанк, индијанските дизајни, пирамиди се многу често застапени во накитот и во уредувањето на домот. Зашто симболите на древните цивилизации остануваат интегрален дел од нашето друштво, користени како имиња на големи компании, комерцијални […]

Името Мохамед кое беше трето рангирано минатата година, оваа дојде до првото место и го завземе местото на името Џек, кое беше на врвот на листата во изминатите 14 години. Оваа година на вкупно 7549 новородени деца биле крстени според ова име или варијации на истото, како Мухамед, Моамед, Мухмед, Махамед, Мухамад, Моамед и слично. […]

Нови факти за возењето Американците возат по три трилиони милји секоја година, или во космичка смисла тоа е околу половина светлосна година. И покрај тоа што земјата има сообраќајна култура со децении, технологија, сепак следниве неодамнешни откритија зборуваат за тоа колку американците се лоши возачи. Пишувањето смс пораки додека возите – од 2002 до 2007 […]

Неколку нови студии укажуваат на корелација меѓу интелегенцијата и жедта за алкохол. Според две долгорочни студии меѓу американец и англичанец, кои пораснале и почнале да пијат алкохол, почесто и во поголеми количини отколку помалку интелигентните деца. Се верува дека сето ова е поради еволуцијата. Консумирањето алкохол до пред 10000 години била хазартска, ненамерна, случајна, но […]

Во обид да се остане во чекор со времето и потрошувачите, 40 годишниот кафетериски гигант може да почне да продава алкохол. Директорите на компанијата започнале тестирање во преработен и редизајниран маркетинг пристап на една локација во Сиетел. Тест продавницата, е со цел да се генерираат повеќе бизниси после 2 часот на пладне, каде ќе се […]

Проблематичниот актер е бесен на продуцентите кои решиле да го исклучат од второто продолжение на комедијата, иако во првиот дел се појави Мајк Тајсон кој е осуден насилник, а сепак неговото појавување во првиот дел поминало без големи контроверзии. Кон крајот на минатата недела, Ворнер Брос и режисерот на филмот Тод Филипс, потврдија дека Мел […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris