Month: м.г

Healthy-Foods1-610x269.jpg
Иако дневниот стрес и напнатост се неизбежни, сето тоа може да се ублажи и да го олесни правилната исхрана. Обидете се да ги следите некои од следниве совети како да си помогнете за подобрување на расположението. – Намалете го внесувањето на кофеин. – Намалете го конзумирањето алкохол. – Јадете сложени јаглехидрати. – Земете мултивитамин. – […]

euro-exchange-rate-fluctuates.jpg
Лондонскиот “Фајнејшл тајмс” во денешниот број пишува за неизвесната судбина на заедничката валута на 16 земји членки на Европската унија и констатира дека еврозоната ја “преживеала” 2010 година и предвидува дека истото ќе се случи и во текот на иднтата година. Меѓутоа, весникот наведува дека прашањето е каква ќе биде ситуацијата на еврото при крајот […]

china_big-610x269.jpg
Кина има намера да се подготви за војна на сите фронтови, пишува британскиот весник “Дејли Телеграф“. Кинескиот министер за одбрана Лијанг Гуанглие во експозе нагласил дека во наредните пет години Кина ќе ги забрза подготовките за воен судир во сите стратешки правци. Според оценките на весникот, тоа ќе фрли сенка на посетата на неговиот американски […]

Kim-Kardashian-135-610x282.jpg
Ким Кардашијан изгледа поседувала повеќе таленти одколку што може да претпоставиме. Најновото од неа, е дека таа го спрема својот прв албум. Ким наскоро ќе ја слушнеме и како пее. Таа неколку пати е видена во Клифорнија близу студиото во кое ги снима песните. Таа наводно соработува со The-Dream, а како рап соработник кој би […]

Amy_Winehouse_19-610x294.jpg
Во Лондонското ѓубре биле пронајдени записи на Ејми Вајнхаус, записи од нејзиното минато. Во ѓубрето бил пронајден црвен тефтер, дневникот на популарната пејачка. Во него ги пишувала желбите кои ги имала уште пред да ја снима првата песна. Посакувала да си купи кола, стан во Лондон, бидејќи порано живеела во предградието. Пишувала и за тогашните […]

isabelle_caro-610x280.jpg
Францускиот модел и актерка Изабел Каро почина од анорексија на 28 годишна возраст. Таа била во Токио, каде имала некаков ангажман и по самото пристигнување во Франција починала. Точните причини за нејзината смтр не се познати, но познато е дека таа долго време имаше проблеми со анорексијата, која го опустоши нејзиното тело. Таа е позната […]

Conrad-Murray_1432228c-610x279.jpg
Адвокатите за одбраната на Д-р Конрад Мареј, докторот на покојниот Мајкл Џексон, на последното оддржано рочиште тврделе дека Мајкал Џексон се самоубил. Тие тврделе дека во неговата соба биле пронајдени многу шприцеви, кои укажуваат на тоа дека тој си земал лекарства и на своја рака. Тој кажал дека многу јасно било дека тој самиот ќе […]

FireWorks_-610x269.jpg
Граѓаните на Германија ќе потрошат околу 110 милиони евра за мали улични огномети за време на новогодишната ноќ, пренесува агенцијата Бета. Германското здружение на пиротехничката индустрија соопштило дека се очекува и оваа година да се повтори прометот од 2009 година кога биле потрошени рекордни 113 милиони евра за пиротехнички средства. Во Германија продажбата на ракети […]

snowball-fight-610x277.jpg
Полицијата во Берлин беше нападната од 40 малди луѓе. Најпрво групата броела 25 луѓе. Но, подоцна се зголемила на 40. Сите тие ги нападнале двајцата офицери со снежни топки. Офицерите најпрво се повлекле но, подоцна возвратиле на ударот со солзавец. По ваквиот инцидент, дел од напаѓачите биле уапсени.

Hillary-Clinton-610x269.jpg
Еден маж, кој се маскирал како Хилари Клинтон успеал да ограби банка и да побегне. На 27 декември, ограбувачот кој имал маска со ликот на Хилари Клинтон, облечен како жена успеал со пиштол да изнуди пари од банката. Потоа избегал во непознат правец со непозната количина на пари. Од полицијата изјавиле дека трагаат по човекот, […]

cinamao-610x284.jpg
Ако погледнете одблизу на банкнотата од 100 јуани ќе ви покаже дека претседателот Мао Це Тунг, чиј портрет го има на самата пара, има нешто на неговите усни. Се уште незнаеме дали сликава е вистинска или лажна 🙂 Клик за поголема слика

nk-products.jpg
Во Северна Кореја најпродаваните производи се тесните фармерки, порно филмовите и човечкиот измет. Еден професор изјавил, тоа се производи кои се купуваат како топли колачи. Тесните фармерки сега секоја жена сака да ги носи, тие ја сменија модата кај нас, додал професорот Ким. Во Северна Кореја бидејќи има недостаток на вештачко ѓубриво, во продавниците почна […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris