Month: м.г

2-little-twins-baby-sleeping-610x263.jpg
Во северниот дел на Полска е регистриран седмиот случај, на близнаци со различен татко. ДНК тестот докажал дека близнаците имаат различен татко. Сопругата останала бремена со близначиња, од кои на машкото дете тако е нејзиниот сопруг, а на девојчето татко е нејзиниот љубовник. Тоа се случува, кога во овулацијата се произведуваат две јајце клетки и […]

Indian22-610x277.jpg
Виталниот старец својата машкост ја припишува на калоричните диети, а вели дека дневно пие по три литри млеко, јаде половина килограм бадеми и половина килограм путер. Рамајит Рагнав од Индија тврди дека неговата сопруга Шакунтала, која има 59 години, минатиот месец го родила синот Карамјита. Двојката опишале како детето за нив е “божји дар“ и […]

Ronald-Herrick-007-610x268.jpg
Човекот кој се смета за првиот донатор на органи во светот Роналд Ли Херик почина во болница во американската држава Мејн. Херик имаше 79 години, а пред 56 години го донирал бубрегот на својот брат близнак. Операцијата била изведена во Бостон 23-ти декември 1954. година. Хирургот кој ја предводеше операцијата, Јосиф Мареј, подоцна добитник на […]

Fighting-Couple-1-610x288.jpg
Луѓето кои не бегаат од караниците и го изразуваат бесот и лутината, се поздрави од оние кои ги избегнуваат конфликтните ситуации и се повелкуваат во себе, изјавиле истражувачите од Институтот за социјални истражувања при Универзитетот во Мичиген. До овој заклучок дошле преку анализирање на 1842 лица, од 33 до 84 годишна возраст. Испитаниците кои чуствувале […]

womancandida-610x269.jpg
Голем е бројот на жените кои се соочиле со непријатното искуство од инфекција на половиот орган. Постојан многу инфекции кои се полово преносливи. Но, кога станува збор за кандидата, тоа е бактерија која живее во цревта и на површината на кожата, тоа е бактерија која ја има во нас, што значи не е сексуално пренослива. […]

silhouettedcouple-610x275.jpg
Љубовниот живот е комплициран токму поради тоа што дозволуваме да донесуваме одлука врз моменталните чувства. Истражувањата на емоциите покажале дека тие се резултат на нашите верувања, вредности и проценките на некои луѓе и ситуации. Овие верувања и поими кои иако имаат смисла може да бидат погрешни. Тоа е причината зошто нашето “срце” толку многу греши. […]

Rihanna-0476-610x294.jpg
За сите љубители на парфемите, најновата вест е дека и мега популарната пејачка Ријана наскоро ќе го продава својот прв парфем. Најкасно во фебруари нејзиниот парфем ќе го има во продажба. “Овој парфем е мојата страст за индивидуалноста, за експресивноста, моќта, емоциите и интригите. Reb’l е ветување дека нема лесно да го заборавиме Fleur”, рече […]

319NaplesGarbage1-610x273.jpg
Како луѓето низ светот ја дочекуваа новата година, кои се нивните национални традиции и верувања. Италијаните фрлаат се и сешто низ прозор, Бугарите скришно се бакнуваат во темница, а Швеѓаните кршат чинии пред вратите на пријателите. Клик на линкот за повеќе

Lindsay-Lohan-610x298.jpg
Се снима филм за животот на Линѕи Лохан, актерката која поради проблеми со дрога и алкохол неможе да ја има во филмот за неа. Таа е или во затвор или во некои од болниците на рехабилитација. Филмот ќе зборува за нејзините проблеми со полицијата, затворот и рехабилитација, открива Чарлс Кастиљо кој воедно го пишува сценариото. […]

bep-610x267.jpg
Познатиот руски милјардер и сопственик на фудбалскиот клуб Челзи, Роман Абрамович ги поканил членовите на светски познатиот бенд Black Eyed Peas да настапат на неговата новогодишна забава во St Bart. Тој поседува огромен имот на Карипските острови во St Bart, каде планира да ја направи новогодишната прослва, а познатиот бенд да ги забавува неговите гости, […]

ruzmarin-610x269.jpg
Тешката и калорична храна се карактеристика на зимскиот период . Таа го оптеретува желудникот и многу поспоро се вари храната, па многу често влијае да се појават тегоби во стомакот. За да ги избегнете овие проблеми со тегобите, а воедно и да ги исфрлите токсините од вашето тело се препорачува чај од рузмарин и портокал. […]

robert-patison-498-610x309.jpg
Роберт Патинсон очигледно е магнет за пари. Изминатата година беше успешна за него. Тој е еден од актерите кои заработуја најмногу изминатата година. Неговото моментално богатство се проценува од 749.000.000 долари. Извештаите велат дека тој годинава со заработувачката ги победил Леонардо Ди Каприо, Џони Деп и Даниел Ретклиф. На познатата славна аукција Патинсон го има […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris