Бил Клинтон: Поради Викиликс некој ќе го загуби животот, некој работата

30 ноември, 2010

Поранешниот американскиот претседател Бил Клинтон очекува дека некои луѓе ќе го загубат животот поради објавувањето на американските дипломатски депешеа преку интернет страната Викиликс и не се знае, како што вели тој, колку ќе останат без работа. “Ќе бидам многу изненаден доколку некои луѓе не го загуват животот, а само Бог знае на колку од нив ќе им заврши кариерата“, рекол синоќа Клинтон во говор на еден од најстарите Универзитети во САД “Глифорд Колеџ“ во Гринсбор во Северна Каролина. Според Клинтон, јасно е дека основачот на Викиликс Џулиен Асанж се обидува да го одбегне домашниот американски закон бидејќи “знае дека она што го направи е криминал“, јавува новинската агенција АП. “Тоа не значи и дека ќе успее да го одбегне американскиот закон“, предупредил Клинтон. Интерпол веќе го стави Асанж на листата на најбарани лица.

Извор: Нетпрес

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris