Најсиромашна во Европа е Бугарија

17 октомври, 2010

Податоците од 2008 година на Европарламентот покажале дека над 85 милиони жители т.е. дури 17 проценти од населението живеело сиромашно. Во 2005 година имало 16 проценти, а во 2000 година 15 проценти. Нашиот сосед Бугарија е најсиромашна земја во ЕУ, бидејќи над 50 проценти од населението се соочува со финансиски потешкотии. Економската криза од последните две години дополнително ја погоди економијата на ЕУ и ги намали работните места. Европската унија ја прогласиа 2010 година, за година на борба против сиромаштијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi