Три милиони Французи денес на протести

1 октомври, 2010

Француските синдикати денеска по трет пат, ќе излезат да протестираат против реформите за пензионирање на Саркози, со кои старосната граница се зголемува од 60 на 62 години. Протестите се веќе одржани во Saint-Etienneu, Clermont-Ferrandu, Calaisu и Aix-en-Provenceu, а попладнево во Париз ќе се одржи главниот собир. Главниот синдикат CFDT тврди дека очекуваат два до три милиони протестанти да излезат на собирот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi