Борба со снежни топки

29 декември, 2010
snowball-fight

Полицијата во Берлин беше нападната од 40 малди луѓе. Најпрво групата броела 25 луѓе. Но, подоцна се зголемила на 40. Сите тие ги нападнале двајцата офицери со снежни топки. Офицерите најпрво се повлекле но, подоцна возвратиле на ударот со солзавец. По ваквиот инцидент, дел од напаѓачите биле уапсени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris