Радосна вест за девојките

30 септември, 2010

Една бабичка од Британија Clare Pearce, од несакајќи може да влезе во книгите за рекорди, бидејќи како што таа тврди ја поседува најдолгата краставица во светот. Краставицата е долга 119.4 cm, а сегашниот рекордот го држи краставицата на Frank Dimmock од Thame во Oxfordshire и изнесува 104.8 cm. Бабата ги поканила официјалните лица од Гинисовата книга на рекорди да дојдат на увид и да потврдат дали таа е вистина најдолгата краставица во светот. Ни самата таа незнае како краставицата никнала толку голема, изјавила дека едноставно секој ден само си ја полевала со вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi