“Најбруталните“ паѓања на музичките ѕвезди :(((

17 ноември, 20110
naslovna

Има нешто магично во настапите во живо – рефлектори, озвучување, разголени фанови… Сепак, постојат “баксузни“ луѓе кои паднале од сцената и го доживеале својот најголем срам.

Погледнете

Стивен Тајлер

Фронтменот на Aerosmith за време на еден настап во Дакота, во текот на својот перформанс падна директно во публиката, притоа предизвикувајќи воодушевување од фановите, иако го скрши рамото и доби оштета. Тоа се нарекува “совршен пад на еден рокер“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-uXRTWuk3XM

Бијонсе

Дивата Бијонсе стана уште една жртва на вртоглавите високи потпетици. Всушност, на еден од настапите падна од своите 12 cm високи потпетици.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tOkIj2a-ZSE

Пинк

Во текот на една кореографија пејачката Пинк ја изгуби рамнотежата и падна од сцената директно во рацете на чуварите. Падот изгледаше многу болно, а судејќи по ликот на Пинк, сигурно и бил.

httpv://www.youtube.com/watch?v=QT-rQZ6LmKE

Дизи Раскaл

Британскиот рапер Дизи Раскaл премногу се внесе во своето рапување и падна преку звучниците на сцената. Ова болеше…

httpv://www.youtube.com/watch?v=N74JP_-R_4U

Боно

Фронтменот на групата U2 уште еднаш покажа дека е вистински професионалец. Чекорејќи наназад, не забележа дека се приближи до крајот на сцената и падна колку што е “широк и долг“. Меѓутоа, многу брзо се снајде, легна на сцената и продолжи да пее.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vQFQEJ9K77I

Скот Веиланд

Американскиот пејач Скот Веиланд доживеа едно од најболните паѓања. Младиот пејач падна од сцената и не можеше да стане се додека не дојде помош.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ca-d0tAFDCE

Стивен Тајлер (Торонто)

За време на концертот на Aerosmith во Торонто, фронтменот Стивен Тајлер стана жртва на “чудната“ шега на својот колега кој го турна од сцената.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VBO3we8v0Io

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş