“Red Hot Chili Peppers” со нова песна

19 јули, 20110
chili

По 5 годишна пауза “Red Hot Chili Peppers”, конечно се појавија со новиот сингл “The Adventures Of Raindance Maggie”.

Десетиот албум на “Red Hot Chili Peppers”, кој е наречен “I’m With You”, ќе понуди 14 нови песни, а ќе се објави на 29 август, како прв студиски албум на бендот по “Stadium Arcadium”.

Овој албум, исто така ќе биде и прв проект без легендарниот гитарист Џон Фрушант, а на негово место се појавува Џош Клингхофер.

“Red Hot Chili Peppers”со новата постава се спремаат и за турнеја, а во Европа ќе настапуваат во октомври и декември.

http://www.youtube.com/watch?v=huUpFIcH4Nw&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit