„Ашикага“ – Најубавиот парк на цвеќето во светот :)

28 октомври, 20110
cvekinja

Јапонците се вистински љубители на цвеќето. Едно од најубавите места во светот каде ќе уживате во преубавите бавчи со цвеќе е паркот „Ashikagа“. Паркот се наоѓа во близина на градот Ашикага Точиги и зафаќа површина повеќе од 8 хектари. Во паркот има најбогата колекција на разновидни цветови во сите бои кои ги нема во останатите паркови во светот. Ќе го видите прекрасното дрвце „Фуџи“, чии гранки прават цветен чадор од виолетови или жолти фуџи цветови. Еве како изгледа овој раскошен парк:

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş