„Летечкиот Холанѓанец“ сега плива

21 јули, 20110
„Летечкиот Холанѓанец“ сега плива

Доколку имате можност на го посетите Амстердам не пропуштајте ја можноста тоа да го сторите со „Пливачкиот Холанѓанец“. Тоа е автобус кој поаѓа директно од аеродром, изгледа како класичен автобус, за веднаш пред каналот да се претвори во амфибија со која ќе запловите во разгледување на Амстердам. Турите со ова возило траат во просек околу 4 часа, а особено оние кои немаат многу време за посета на градот се сосема воодушевени од ова туристичко разгледување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit