Month: м.г

Google_Logo-610x253.jpg
Компанијата “Гугл“ покренала посебна услуга, која на граѓаните на Египет им овозможува да испраќаат пораки на “Твитер“ со повик од телефонски број и при тоа да остават гласовна порака, односно без интернет врска, бидејќи интернетот во оваа земја и понатак е во прекин поради антивладините демонстрации, објавува “Ројтерс“, пренесува Нетпрес. На службениот коорпоративен блог на […]

Atmosphere.jpg
На највисоката кула во светот Бурџ Халиф, во Дубаи, отворен е ресторан, и со тоа тој е ресторанот кој се наоѓа на најголема висина. Поточно гостите кои ќе уживаат во прекрасните специјалитети исто така ќе уживаат и во прекрасната глетка од 422 метри височина. Ресторанот воедно е и еден од најлуксузните во светот. Во него […]

womanyellin.jpg
Еден човек, со потекло од Трција, а кој живее во Германија побарал помош од полицијата, бидејќи неможел да ја задоволи својата жена. Тој кога отишол во полицијата , во југозападна Германија се пожалил дека веќе неколку години спие на троседот во дневната соба, бидејќи неможе повеќе да ги издржи барањата на неговата сопруга. Таа сака […]

princewilliamkate-610x471.jpg
Дека светот е опседнат со венчавката на принцот Вилијам и Кејт покажуваат многу работи. Веќе работите почнаа толку да излегуваат од контрола што во продажба може да се најдат и кутии со кондоми, со насмеаните лица на Вилијам и Кејт. “Како и венчавката така и сексуалниот однос мора да биде посебен” тоа е тесктот испишан […]

videogameslarge.jpg
Научниците при едно истражување, откриле дека акционите видео игри помагаат при донесување на големи животни одлуки. Додека играме акциони видео игри, тие од нас бараат да донесеме брзи одлуки. Токму овој тренинг влиојае на менталната способност, и во озбилните животни ситуации. Со таа цел направен е експеримент во кој имале учество луѓе кои играат и […]

kelijazatvor.jpg
Судот во Хаг ќе одлучува за редок случај. Имено, холанѓанецот Анџело МекД кој е осуден на две години затворска казна поради измама, се буни и сака остатокот од казната да ја помине во домашен притвор. Причината за тоа е што затвореникот има поголеми димезнии и не го собира во затворската ќелија. Тој бил висок 2.07 […]

izmislenogorivo-610x457.jpg
Научници од Британија измислиле вештачко гориво, на база на водород и  јаглерод. При тоа се користи енергија на гасот со неговото согорување. Првиот човек на проектот, професор Стефан Бенингтон кажал дека водородот има три пати поголема енергија од обичното гориво. Тој потврдил дека тие пронашле начин на складирање на водородот во тенки топчиња, за да […]

lima3.jpg
Прекрасната Андријана Лима ќе го краси мартовското издание на списанието Вог, кое излегува во Бразил. Преубавата манекенка овој пат е нашминкана малку футуристички, а тоа ги поделило мислењата на луѓето од модната индустрија. Повеќето од модните критичари изјавиле дека таа е премногу фотошопирана, со што се познава по нејзиното избелено лице на насловната фотографија.

96373841-610x270.jpg
Едно научно истражување дојде до сознанија кои укажуваат на тоа да не го користиме мобилниот телефон барем пред спиење. Зборењето на тел пред спиење не е ни најмалку здрава навика. Од направената студија утврдено е дека оние кои го практикуваат тоа патат од главоболка, несоница и хроничен умор. Во истражувањето учествувале 36 жени и 35 […]

bombici-od-banana-610x270.jpg
Изгмечете ги бананите, додајте ги мелените бисквити и шеќерот. Измешајте убаво и од смесата правете бомбици. Потоа извалкајте ги во кокосовото брашно. Доколку сакате валкајте ги во ситно изрендана чоколада или пак ореви. Изберете го омилениот вкус. Потребни состојки: 4 банани 600 гр мелени бисквити 100 гр шеќер во прав 100 гр кокосово брашно

eva-longoria-tony-parker-divorce-610x270.jpg
Ева Лонгорија и Тони Паркер судски се разделија. Заврши судскиот процес со кој и Ева и Тони се повторно сингл. Адвокатот на Тони во петокот ги предал документите на судот во Тексас, со кои бракоразводната постапка е завршена. Ева, која инаку документите ги предаде во судот во Лос Анџелес, сепак се сложи дека е најдобро […]

alg_volcano_mt-shinmoedake1-610x269.jpg
Повеќе од илјада лица се евакуирани од јапонскиот остров Кјушу поради опасност од ерупција на вулканот кој веќе шестти ден исфрла врел пепел. Властите веќе по шестиот ден активност на вулканот наредиле евакуација на граѓаните, соопштува “Ројтерс“. Граѓаните се привремено сместени во локалното училиште. Степенот на подготвеност е подигнат на трето ниво, а опасната зона […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris