Month: м.г

180-610x269.jpg
Фудбалерите на Барселона моментално бројат пет бода повеќе во однос на големиот ривал Реал Мадрид во Примера (78-73). Тие два тима, воедно, оваа сезона играат и во финалето на домашниот кралски Куп. Дуелот ќе се одигра на 20. април на стадионот “Местаља” во Валенсија, а во пресрет на тој двобој во Барселона одчигледно се силно […]

1-610x269.jpg
Хјундаи на саемот за автомобили во Сеул го претстави својот нов модел Hyundai Blue2, опремен со погонски систем на водородни ќелии кои обезбедуваат моќност од 90kW. Интересен детал за овој модел е што има ‘welcome system’ кој го препознава сопственикот на автомобилот, сам се отклучува и ја отвара вратата, и LED диодите поставени предната и […]

r-610x269.jpg
Неколку шпански медиуми веќе ја пренесоа информацијата дека мадридски Реал веќе пронашол замена за Жозе Мурињо, доколку Португалецот одлучи на крајот на сзоната да го напушти тренерското место на оваа екипа. Имаено, Рафа Бенитез веќе потпишал пред договор со преседателот на клубот, Флорентино Перез за во лето да го превземе тимот и да се врати […]

j-610x269.jpg
Советските власти лажеле за историскиот лет на Јуриј Гагрин во вселената во 1961 година. Тие го сокриле и податокот како тој всушност слетал дури 320 километри подалеку од планираното место. Мисијата за лет во вселената за Советскиот сојуз била најголемата возможна пропаганда со која сакале да го прикажат својот триумф на комунистичката идеологија. Но, во […]

shakira_football_t_big-610x269.jpg
Песните на колумбиската поп пејачка Шакира се забранети на стадионот на ФК Реал Мадрид, “Сантијаго Бернаб“ за да не ги иритира фановите на фудбалскиот клуб. Хитовите на Шакира претходно често пати биле пуштани на натпреварите на Реал Мадрид, но според шпанските медиуми, нејзините песни повеќе не се пожелни на стадионот. Причината за ваквата постапка е […]

schwarzenegger-610x269.jpg
Арнолд Шварценегер е повторно Гувернер, но овој пат во анимирана серија. Долго се дискутираше која ќе биде првата улога на набилданиот Шварценегер по завршувањето на неговата политичка кариера. Во серијата тој ја напушта функцијата на гувернер за да стане таен борец против криминалот. И како и сите супер херои така и тој освен мускулите има […]

cassette_tape_chair_ooomydesign_2-610x269.jpg
Иако музичките касетите се одамана исфрлени од употреба, сепак еве една идеја што може да направите со старите касети кои ви седат на полците. Оваа идеја ја реализираа дечките од OOO My Design, а столчето го нарекоа Silla cassette tape chair . Не сме сигурни колку е удобна истата за седење, но сепак изгледа оригинално. […]

schooltable22_large-610x269.jpg
Откако ликов го изведе најнеочекуваното нешто, после клипов сигурно ќе сакате да видите како тој превртува кревет со заби.

harry-11-610x269.jpg
Додека неговиот постар брат принцот Вилијам на големо е посветен на гламурозната кралска свадба, неговиот помал брат, принцот Хари е на Северен пол. Тој е еден од учесниците на хуманитарната експедиција која е наменета за воените ветерани. Тој и екипата ќе треба да поминат 320 километри со цел да соберат парични средства кои ќе бидат […]

katie_holmes_1-610x269.jpg
Кејти Холмс беше гостинка во шоуто на Елен, каде ја објасни мистеријата за гумените бонбони во форма на пенис кои таа и ги купи на својата ќерка Сури. Откако папараците го уловија тој момент, се дебатираше многу за начинот на кој Том и Кејт ја воспитуваат малата Сури, па дури имаше и реакција од нејзините […]

man-in-love-610x269.jpg
Долго време се одржа мислењето дека мажите се одлучуваат за брак кога ќе им пресушат сите други опции. Меѓутоа, за среќа на многумина, мажите не се согласуваат со оваа изјава. Ако мажот сака да се “врзе” на 18 години ќе го направи тоа, без разлика што многу други девојки сакаат да го имаат само за […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris