Month: м.г

0464007.48-610x269.jpg
Одговорните луѓе во NASA го откажаа полетувањето на Space shuttle-от Endeavour кое било планирано за во Петок 29.04.2011 година, поради технички дефект на греачите кои се поврзани со напајањето на Space shuttle-от. Летот е одложен за два дена доколу временските услови го дозволат тоа. На ова лансирање бил и поканет и Председателот на САД, Barack […]

0-610x269.jpg
Најпознатото Кралско семејство на 20-ти век од Кралска Русија, имаат Македонско потекло. Родословната линија со Руските монарси започнува со мажачка на ќерка од Македонската кралска лоза во Ерменската династија, кои во средниот век се мешаат со европските кралски семејства, меѓу кои и Руската династија. Оваа тајна скоро 100 години се криела во Руските архиви. Дали […]

rihanna_britney1-610x269.jpg
Она што Rihanna и Britney го најавија, го исполнија. И двете пејачки изразија желба за соработка и нивната желба се исполни. Бидејќи видеото за синглот сеуште не е готов во продолжение ви нудиме да го преслушате дуетот, кој всушност е  преработката на веќе објавен хит на Rihanna, S&M.

PRO_321579_RobbenJuichtChelseaThuis-610x269.jpg
Интер е подготвен да понуди 30 милиони евра за крилото на Баерна Минхен, Арјен Робен. Ова не е прв пат Робен да се поврзува со екипите од Серија А, бидејќи Јувентус и Милан од поодамна се заинтересирани за неговите услуги. Сега одненадеж се појави можноста Интер да го купи 27-годишниот фудбалер, а според медиумите, понудата […]

NATO1-610x269.jpg
НАТО соопшти дека ќе го разгледа предлогот на либискиот лидер Моамер Гадафи за прекин на огнот во оној момент кога неговите сили ќе престанат со нападите врз цивилите. Официјален претставник на НАТО рекол дека Алијансата “сака да види дела , а не зборови“. Гадафи претходно во своето обраќање на државната телевизија повика на прекин на […]

gaddafi411-610x269.jpg
Либискиот лидер Моамер Гадафи во говор на државната либиска телевизија, повика на прекин на огнот и преговори со НАТО, пишува “Бета“, пренесува НетПрес. Пред иницијативата на Гадафи за прекин на огнот, НАТО го бомбардирал комплексот на владините згради во Триполи, меѓу кои и зградата на државната телевизија. Во нападот, зградата на телевизијата не била оштетена, […]

lcx9-610x269.jpg
Ќерката на Phil Collinsa, Lily Collins направи фотосесија за британскиот магазин Tatler и со тоа ја потврди изненадувачката сличност со убавата Одри Хепберн. Оваа млада убавица навистина потсетува на филмската и модна икона. Lily Collins неодамна ја прифати улогата за Снежана во филмот на браќата Гром, во кој исто така ќе настапи и Џулија Робертс. […]

0379.jpg
Во склоп на кампањата на Мишел Обама, Let’s Move, видео сними популарната американска дива Beyonce, која со помош на нејзиниот танц во училишните мензи се бори против дебелината на децата. Дебелината или вишокот килограми кај децата имаат нов непријател – глобалната ѕвезда Бијонсе. Таа само и помага на првата дама на САД Мишел Обама за […]

deep-sleep-af-610x269.jpg
Отако во март оваа година, дури пет американски контролори на летање се успаа на должност, експертите ги советуваа во иднина во текот на паузата да одремат точно 26 минути, за да не се повторат таквите ситуации. Многу се зпарашуваат дали точно 26 минути се идеално време за организмот да се одмори, а испитувањето кое во […]

0378.jpg
Ако сте биле непримерни и при тоа сте ја навеле полицијата за вашиот врат, а при тоа сте користеле и iPhone, тогаш ви нема спас. Со помош на специјален софтвер, познат како Lantern 2,од вашиот мобилен може да извелче апсолутно се што постои во него, пренесува Gizmodo. Доволен е само еден клик и петанесетина минути […]

tt1-610x269.jpg
Ирачкиот доктор Muhammad Asasidi со научни истражувања и компјутерска анализа на делови од телото(лице, уши) на веќе обесениот двојник на Saddam Hussein, кажал дека во Јули 2003 бил обесен негов двојник. Компјутерската анализа ја направил со споредба на увото на Saddam Hussein кога тој бил уапсен и обесен, и анализа на увото во времето кога […]

0375.jpg
По неколку месеци големи припреми, планирања за кралската венчавка заврши. Младенците го кажаа судбоносното “да“, а по завршувањето на церемонијата многумина воздовнаа и чуствуваа големо олеснување дека се поминало во најдобар ред, па дури и свештениците. Еден свештеник одлучи на необичен начин да си го прослави крајот на успешната венчавка, изведувајќи акробации на црвениот тепих. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris