Month: м.г

indiect-610x269.jpg
Седумдесет годишниот Хара Пракаш последните неколку години го тетовирал своето тело и досега успеал да стави знамиња од 305 дрќави. Покрај нив, тој има истетовирано и 185 државни мапи, 165 мали знаменца и 2985 букви и знаци. Гинис Риши, е неговото ново име, по оборените неколку рекорди, моментално се наоѓа во Катманду на меѓународна конференција […]

hrana-za-crn-drob-610x269.jpg
Црниот дроб може да се опише како орган кој е задолжен за детоксикација на телото. Тој е втор најголем орган во телото и врши разни важни функции, па затоа треба да го чуваме. Некои од функциите на црниот дроб се регулација на мастите, балансирање на хормоните и помага при варењето на храната. За да го […]

Alessandra-Ambrosio-47-610x270.jpg
Според американските истражувачи клучот за младо лице без брчки не се наоѓа во скапите креми и лосиони туку во јадењето 200 гр риба три пати во неделата. Нема друга храна која е толку богата со протеини, минерали и омега-3 масни киселини кои ги елиминираат воспалителните процеси и го стимулираат производството на нови клетки на кожата. […]

strav-kaj-mazot-610x269.jpg
Не се само девојките нервозни пред првиот секс, истото тоа им се случува и на мажите. Ова се најчестите работи на кои помислуваат мажите пред и за време на првиот секс со својата девојка. Дали големината на мојот пенис ќе одговара на нејините барања. Ова е еден од најголемите проблеми на мажот. Дали таа ќе […]

cake_royal1-610x269.jpg
Тортата за кралската венчавка ја правела Fiona Cairn и таа навистина се потрудила тортата да изгледа прекрасно. За декорацијата на Fiona и биле потребни цели 5 недели. За декорацијата таа употребила 900 ситни украси. Како дел од декорацијата имало и неколку слатки цветови кои имаат различно значење. Така на пример розата симболизира среќа, лилјанот нежност, […]

rihanna-gala-02-610x269.jpg
Атрактивната Rihanna ги привлече погледите на сите присутни на гала вечерта во Њујорк. Таа на оваа манифестација доби награда за подигање на свеста и поттик за истражување за леукемијата. На доделувањето на наградте таа се појавила со црн, долг, елегантен фустан со големо деколте кое не и дозволувало многу слободно да се движи. Но, затоа […]

Wedding+Ceremony1-610x269.jpg
Иако се очекуваше гледаноста на кралската венчавка да влезе барем во првите пет, најгледани настани на интернет, сепак таа остана на шетото место. На првото место и понатаму се наоѓаат фудбалските натпревари, потоа најдолгиот тениски меч на Wimbeldon кој бил кликнат повеќе од 10 милиони пати во минута. Но, кралската венчавка успеа да ја надмине […]

2162498_f520-610x269.jpg
Најмалку 43 лица денес ги загубија животите кога потона траект во реката Нил, на југот на Египет, пишува “Танјуг“, пренесува НетПрес. Несреќата се случила во провинцијата Бани Суваиф. Тамошната полиција соопштила дека траектот превезувал автобус полн со патници кои патувале кон локалните гробишта. Спасувачи трагаат по исчезнатите лица, а повредените биле префрлени во болница. Несреќата […]

y1-610x269.png
Дали се работи за НЛО или е во прашање некој нов феномен на природата. Оваа интересна змијолика појава е снимена во Лондон со аматерска камера и не може со сигурност да се утврди дали станува збор за НЛО или за некоја чудна појава. Се претпоставува дека би можело да биде падобран, но од толку голема […]

000111-610x269.jpg
Ферари е убедливо најбогатиот тим во Формула 1, а Hispania Racing има најмал буџет, објавено е во извештајот од последните изданија на ‘Business Book GP’. Асоцијацијата на момците од Формула 1, FOTA, успеа во изминатите неколку години, драстично да ги намали буџетите на тимовите, но и понатаму се работи за износи и суми од кои […]

610x-610x269.jpg
Костурот на тимот во целост се менува за следната сезона. На Абрамович му ‘прекипе’, со нови луѓе во нов поход на Европа. Флоран Малуда и Николас Анелка се пред заминување од ”Стемфорд Бриџ”, бидејќи Челзи планира голема реконструкција на екипата. Пред заминување се и Жозе Босингва, Паоло Фереира и Јури Жирков, како и Дидие Дрогба. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi