Month: м.г

integralni-pogaci-610x269.jpg
Еден час пред да ги измешате овесните снегулки со другите состојки прелијте ги со чаша вода да набабрат. Измешајте ги сите состојки и направете тесто. Расукајте кора и со помош на чаша или модлици направете фигури. Ставете ги да се печат додека не поруменат. Потребни состојки: 200 гр ‘ршено брашно 200 гр интегрално пченично брашно […]

9245232364de371276401a787358574_orig-610x269.jpg
Финскиот производител на мобилни телефони Nokia ќе продолжи со поддршката на Symbian оперативниот систем се до 2016 година. Ова е потврдено во едно интервју за Nokia Conversations China блогот од страна на извршниот директор Стивен Елоп. Тој изјавил дека Нокиа преку својот партнер Accenture ќе овозможи поддршка на Symbian барем до 2016 година. Елоп додал: […]

gvar-610x269.jpg
Барселона овие денови би требале да испратат официјална понуда за играчот на Арсенал, Цеск Фабрегас на инсистирање на Пеп Гвардиола. Многу очекуваат дека понудата ќе биде упатена, како и Гвардиола кој посакува промена во играчкиот кадар, иако дојде до двете титули во оваа сезона. Медиумите пренесуваат дека претседателот Сандро Росел прави се за да обезбеди […]

beyonce-new-promo-pics-2-610x269.jpg
Бијонсе Ноулс е родена на 4 септември во 1981 година. Таа е пејач, текстописец, продуцент, актерка и модел. Родена и израсната во Хјустон, Тексас, таа била зачленета во различни школи за сценски уметности и уште од мала била изложена на натпревари по пеење и танцување. Ноулс станува славна во доцните ‘90ти како главен вокал на женската група […]

sexy_woman-610x269.jpg
100 – Izabel Goulart – 26 годишна бразилка родена во Сао Паоло. Поранешен ангел на Викторија Сикрет и актерка во неколку американски серии. 99 – Lady Gaga – 25 годишната светски популарна поп дива, која често изјавува дека е сингл и дека сака да се забавува постојано. 98 – Andrej Pejic – изјавата дека сака […]

22222-610x269.jpg
Директор на британската нафтена компанија “Оил енд Гас Лтд“ Мартин Крут од зградата на врховниот суд излегол облечен како жена со цел да им побегне на новинарите кои го чекале пред влезот, пишува “Дневник“, пренесува НетПрес. Перика, здолниште и високи потпетици требало да го “заштитат“обвинетиот од новинарите. Но, не успеал иако се трудел со долгата […]

Gaddafi-610x269.jpg
Либискиот лидер, Моамер Гадафи е подготвен на примирје со цел да ја запре борбата во неговата земја, но само под одредени услови, рекол јужноафриканскиот претседател Јакоб Зума. Зума, кој со својата делегација вчера допатува во посета на Триполи, соопштил дека Гадафи е подготвен да ја прифати иницијативата на Африканската унија за прекин на огнот за […]

najmoknite-vo-2011-610x269.jpg
Од адолесценти до пензионери, така изгледа листата на најмоќните лица од шоубизнисот. Според направената листа Лејди Гага ја стартува листата, а по неа следат Опра, Џастин Бибер …. 1. Лејди Гага 2. Опра 3. Џастин Бибер 4. U2 5. Елтон Џон 6. Тајгер Вудс 7. Тејлор Свифт 8. Бон Џови 9. Симон Коуел 10. ЛеБрон […]

10174_lores-610x269.jpg
Во Германија досега починаа 14 лица, додека 1,400 граѓани се заразени со цревната бактерија ЕХЕЦ. Иако заразата и понатаму продолжува да се шири, во болниците во Хамбург, кој е еден од најзагрозените региони, бројот на новопримени пациенти бил значително помал од претходните денови. Иако уште минатата недела испитувањата на зеленчукот покажаа дека краставиците увезени од […]

634261116267749935-610x269.jpg
Еден месец по венчавката на столетието, се снима уште еден филм за романсата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Мешавина од факти и фикција, филмот “Вилијам и Кејт: Кралската љубовна приказна“, премиерно ќе биде прикажан во август на телевизискиот канал “Холмарк“. Режисерката Линда Јелен рекла дека филмот не е само романса, туку и “психолошка приказна […]

Red-Tomatoes--610x269.jpg
Бадеми. Бадемите содржат голема количина на витамн Е, витамин кој е важен за правилна функција на мозокот. Памтењето ќе ве служи одлично. Освен тоа витаминот Е помага при заштита на стареење на кожата. Бадемите штитат и од срцеви болести. Домати. Тие содржат голема количина на антиоксиданси, кои го намалуваат ризикот од појава на рак на […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi