Month: м.г

ptss-od-svekrva-stresa-pati-cak-60-posto-snaha-504x335-20081251-20101019010905-155235-610x269.jpg
Таа е најмоќната сила на универзумот и извор на судири во скоро секој брак. Можете да погодите… мислиме на свекрвата. Како да се ослободите од секојдневните нејзини вплеткувања во вашиот брак? Таа најдобро знае да готви, знае најдобро да ги чува вашите деца, знае како да ги отстрани дамките од неговата кошула… Ова е чест […]

denis-r-610x269.jpg
Денис Ричардс, 40, се реши да посвои дете. Таа сега има бебе, малата Елоиз Џони Ричардс. Нејзиниот портпарол изјавил дека Денис е пресреќна исто како и нејзините две ќерки. Ричардс од бракот со Чарли Шин ги има ќерките Сем, која има седум години и Шестгодишната Лоли. Инаку, Ричардс и Чарли Шин се разведоа, а таа […]

madona-d-610x269.jpg
Филмот “ W.E “ во режија на Мадона ќе се појави во кино салите на 9-ти декември. Светската премиера на филмот е закажана во Њујорк и Лос Анџелес , а во јануари ќе биде дистрибуиран низ целиот свет. Приказната на филмот се базира на романсата на америкаснаката распуштеница Волис Симпсон и британскиот крал Едвард VIII, […]

Nicolas-Sarkozy-610x269.jpg
Непознат човек го нападнал францускиот претседател Никола Саркози, но телохранителите на шефот на државата веднаш го совладале, по што бил приведен. За време на ракувањето со граѓаните на градот Бракс, јужна Франција, човекот го фатил Саркози за рамото и се обидел да го турне во толпата луѓе. Саркози кој во градот присуствувал на собир на […]

-copy-610x269.jpg
Летото е тука и време е да ја избереме најдобрата плажа. Но, не било која плажа, одберете плажа каде што имате добар избор на славни личност. Ние ви составивме листа од 10 гламурозни плажи кои ги привлекуваат познатите личности од целиот свет. Малдивите: Плажите тука се поставени околу античките корални гребени кои се прошируваат по […]

6a00d8341c4df253ef0105367ced6e970c-800wi-610x269.jpg
Англичанката Лиз Денајл е добитничка на огромен број награди во игрите на среќа, а од октомври минатата година скоро и да нема ден да помине, а таа да не освои нешто. Педесет годишната жена од пред 8 месеци, секој ден освојува по некоја награда, пред се благодарение на игрите на среќа на интернет, купони од […]

7ef69__galiani_368647353-610x269.jpg
Никој не му верува, но Адријано Галијани останува на својте зборови. Милан нема да го доведе Марек Хамшик, ниту Фабрегас, а не се враќа ниту Кака. Галијани и понатаму инсистира дека медиумите се на погрешна патека и дека никој од играчите кој се споменуваат во медиумите не е на мета на Милан. “Хамшик? Практично имаме […]

demi-i-eston-610x269.jpg
Повторно се појавија гласините дека холивудскиот пар Ештон Качер и Деми Мур се разведуваат. Ова не е прв пат светските медиуми да пишуваат за можниот развод. Но, овој пат тие тврдат дека е вистина. Како причина за разводот се наведува желбата на Ештон да биде слободен, и да не е во брак повеќе. Инаку, и […]

0703.jpg
Стотици натпреварувачи тренираат со своите прсти на нозете за традиционалното првенство во борбата со прсти, што се одржува во Велика Британија. За разлика од класичните борби, овие со прстите на нозете подразбираат и користење на стапалата и прстите со цел да се надмине противникот. Ова натпреварување настана во 1976 година, каде посетителите во еден паб […]

BeyonceandSolange-610x269.jpg
Бијонсе за роденденот на својата сетсра и подарила 25 пара дизајнерски чевли. Тоа е нејзината пасија, знам што би ја направило најмногу среќна, затоа и го одбрав овој подарок, изјавила Бијонсе. Таа е мојата омилена сестра, ова е најмалку што можам да направам за неа, стои во изјавата на Бијонсе. Инаку, познато е дека Бијонсе […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris