Month: м.г

0702-610x269.jpg
Иран и покрај меѓународните санкции сака да докаже дека е влијателна и силна земја, со тоа што во јули ќе испрати мајмун во вселената. Ракетата со која ќе лета мајмунот се вика “Kavoshgar-5”. Иран со овој чин сака да докаже дека е силна земја и дека има развиена технологија. Покрај неколку обиди со глушец и […]

nicolekidman-610x269.jpg
1983 година. Никол има само 16 години и згледа младо и убаво, со многу позаоблено лице од она што го има денес. 1989 година. Веќе се забележува промена на нејзиниот изглед, при што изгледа многу позрело. 1992 година. Актерката има 25 години, и убав и природен изглед. 1996 година. Никол има 29 години, и веќе […]

1261018199_1680x1050_alicia-keys-wallpaper-610x269.jpg
Aлиша Кис е родена на 25 јануари 1981 година. Таа е американска Р&Б, соул пејачка, текстописец, пијанист и актерка. Алиша досега има продадено околу 41милиони примероци од своите албуми ширум светот, има освоено бројни награди , вклучувајќи 9 греми награди, 11 Bilboard Music Awards и 3 American Music Awards награди. http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8

IRANIAN-PRESIDENT-AHMADINEJAD-VISITS-SYRIAN-PRESIDENT-BASHAR-AL-ASSAD-610x269.jpg
Американското Министерство за финансии соопшти дека воведува санкции за сириските сили за безбедност заради непочитување на човековите права на антивладините демонстранти, како и санкции за Иран заради поддршка на сириските власти во задушувањето на протестите. Сите сметки на шефови на четири главни оддели на сириските безбедносни сили се замрзнати, а на сите Американци им се […]

110301_ajdabiyah.grid-8x2-610x269.jpg
Портпаролот на Генералштабот на француската војска Тјери Биркард ја потврдил информацијата дека француски авиони започнале со помош на падобранци да ги снабдуваат либиските бунтовници со лесно вооружување. “Хуманитарната ситуација во југоисточниот дел на Триполи на почетокот на јуни беше многу тешка. Започнавме со падобранци да го снабдуваме населението со хуманитарна помош, намирници, вода и лекови“, […]

img94772159-610x269.jpg
Подготовка: Исечете ја моцарелата на коцки, посипете ги со лажичка пикантна вегета и додадете 1-2 лажици маслиново масло. Исеченото сирење маринирајте го десет минути, а потоа додадете грав, пченка, авокадо, брусници и додадете сецкани кикирики. Во садот со состојките истурете го останатото маслиново масло, оцетот и посипете го остатокот од пикантната вегета. Состојки: 200 гр […]

naslovna50-610x269.jpg
Големата куќа на дрво во близина на Кросвил, во американската држава Тенеси, која е направена да се потпира на едно дрбо, наскоро и официјално ќе биде прогласена за најголема куќа на дрво и ќе влезе во Гинисовата книга на рекорди. Се проценува дека за изградбата на оваа куќа потребни биле четри милиони шајки, за да […]

pict0020-610x269.jpg
Северна Кореја ги затвори своите универзитети на десет месеци и ги испрати студентите на работа во фабриките, на полињата и градилиштата со цел да го поттикне развојот на економијата, пишува британскиот весник “Дејли телеграф“. Целта е Северна Кореја да стане “голема, просперитетна и моќна нација“ до 2012 година, кога се одбележува 100-годишнина од раѓањето на […]

neymar-santos--610x269.jpg
“Марка” открива дека на својот другар од репрезентацијата Дани Алвеш, Нејмар му порачал да се подготви, бидејќи од следната година ќе води ‘војна’ со него во “Ел Класико”. Нејмар ги прокоментира најавите дека пет клуба се заинтересирани за неговите услуги. “Нема шанси, не одам во Барселона, Сити, Челзи, сакам само во Реал” им изјавил талентираниот […]

tom-cruise-mission-impossible-III-wallpaper-640x480-610x269.jpg
Холивудскиот актер, Том Круз, сакајќи да им се заблагодари на своите фанови за поддршката и доследноста, на својот профил на Twitter го објави трејлерот за неговиот најнов филм “ Mission Impossibile 4 “. Во знак на благодарност што давате поддршка на моите филмови, сакам вие први да го видите трејлерот за мојот најнов филм, напишал […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi