Month: м.г

ejmivajnhaus1-610x269.jpg
“Јас не сум природен изведувач. Јас сум природна пејачка, но не и изведувач. И, многу сум срамежлива. Секој пат пред настапите јас се борам со своите нерви. Знаете тоа како изгледа? Несакам да испаднам лигава, но тоа е исто кога ќе се заљубите, па неможете да јадете, спиете, постојано сте немирни. Но, оној момент кога […]

fosil-610x269.jpg
Научници на Аљаска пронашле фосил од редок праисториски рептил, кој најверојатно претставува и најкомплетен скелет на суштество кое е пронајдено на просторот во Северна Америка, соопштил Северниот Музеј (Muzeum of the North) , Универзитетот на Аљаска во Фербанкс. Скоро комплетниот скелет припаѓа на (thalattosaur), морско суштество со дол опаш, кое живеело во топли плитки води […]

naslovna-beyonce32-610x269.jpg
Бијонсе во моментов е сконцентрирана на својот албум, поточно на неговата промоција. Со цела енергија и љубов таа се посвети на овој албум. Но, на ова претходеше кратката пауза на Бијонсе. Таа сега ги откри причините заради кои ја направи паузата во својата музичка кариера. Бев на работ на лудило. Не знаев кој ден е, […]

U2+360+Tour+Chicago+September+12+2009+yxLIYatiWipl-610x269.jpg
Ирскиот бенд U2 вечерва ќе ја заврши најскапата турнеја во историјата на музиката, под името “360” со настапот во канадскиот град Монктон, пишува музичкиот магазин Bilbord. Серијата концерти влегле во историјата како најголема турнеја во заработка на сите времиња. Се наведува дека U2 од последната турнеја заработиле повеќе од 736 милиони долари. Вечерниот концерт е […]

facebook-privacy-610x269.jpg
Социјалната мрежа Facebook, која минатиот месец го ангажирала во своите редови познатиот хакер GeoHot, понуди 500 долари награда за нејзините корисници кои ќе успеат да пронајдат грешки на страниците на социјалната мрежа. “Во знак на благодарност на корисниците специјализирани за информатичка сигурност, ние им нудиме награда за пронаоѓање на грешки на нашата мрежа”, било напишано […]

nikiparishilton-610x269.jpg
Модната дизајнерка Ники Хилтон,27, се разделила од својот долгогодишен дечко, Дејвид Катзенберг, по четри години врска. Разделбата, наводно била заедничка одлука, и двајцата сакале повеќе време да поминат во своите работни проекти, отколку да се залагаат за нивната љубовна врска. Еден нивни заеднички пријател изјавил: “Тие раскинаа мирно по четри години поминати заедно. Главната причина […]

orgazam1-610x269.jpg
Жената го доживува врвот во 4-от обид, се до тогаш е глума, велат научниците. А, кога глумата е во прашање лесно е да се препознае. Во истото ова истражување 85% од мажите кажале дека нивните партнерки доживеале оргазам при сексуалниот однос. Интрересно е што 64 % од жените не го кажале истото. Што е со […]

gradbi-610x269.jpg
Дали некои згради постојат во реалноста или пак се само во филмовите? Сепак, основната функција на архитектурата во филмовите е да се дефинира просторот и времето во кое се одвива дејството од самиот филм. Често режисерите и филмаџиите си играат со психологијата на гледачот, вовлекувајќи ги во суптилно различни емотивни фази, токму со внимателно избраните […]

kate-naslovna-610x269.jpg
Принцезата Кејт Мидлтон беше една од почесните гостинки на свадбата на Зара Филипс , најстарата внука на кралицата Елизабета која се омажи со долгогодишното момче. Кејт на свадбата се појавила со фустан и палто кое ги има носено во 2006-та и 2007 година. Чудно што Кејт се облекла и во светла боја, што не е […]

Amy-Winehouse1-610x269.jpg
Британската пејачка Ејми Вајнхаус покренала постапка за посвојување на десетгодишно девојче од Св. Луција. Пејачката девојчето Даник Августин го запознала во 2009 година. Девојчето и нејзината мајка живееле во неверојатна сиромаштија. Sunday Mirror објавил дека пејачката многу често одела на одмор на островот и дека често го земала девојчето под своја закрила. “Ејми речиси ми […]

zagina-luis-610x269.jpg
Популарниот пејач Љубиша Стојановиќ Луис почина во тешка сообраќајна несреќа што утрото околу 04,30 часот се случи во близина на градот Мали Лошињ, пишува Прес. Според се уште неофицијални информации, Стојановиќ на патот Суботица-Нови Сад се обидел да претекне друго возило и дирекно се судрил со автомобил кој се движел од спротвната насока. Во директниот […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris