Month: м.г

prostitutionCR6-610x269.jpg
Хрватската полицијата утринава прекинала уште еден ланец на проституција. За подведување на девет девојки од Славонија, Загреб, Сплит, Дубровник и Србија, главнен осомничен бил 40-годишниот М.В., но покрај него има уште тројаца осомничени мажи О. В. (30), Х. Б. (53), М. В. (24), известува Вечерњи лист. Приведените мажи од јануари до јули оваа година девојките […]

1282-610x269.jpg
Анџелина Џоли и Бред Пит беа оние кои го затворија Сараевскиот филмски фествал и предизвикаа огромна еуфорија. Анџелина не можела да ги контролира емоциите и заплакала на црвениот тепих, кога и била врачена наградата “ Почесно Срце Сарајева”. По тоа таа била наградена и со громогласен аплауз. На последната вечер од фествалот холивудскиот брачен пар […]

severinanaslovna1-610x269.jpg
По многуте кликања, учесниците во анкетата ја озрале Северина како “Најслаткото забрането овошје“. Северина со помош на кликање на прашањето “Кое е најслаткото забрането овошје“, успеала на првата позиција останала се до крајот, откако по само четри дена собрала 526 од вкупни 2.382 клика. Како што оди со секој убедлив шампион, така и Северина позади […]

naslovnajahta-610x269.jpg
Педесет метарската јахта со име JoyMe во сопственост на Philip Zepter, еден од најбогатите европски бизнисмени со српски корени, пристигнала во марината во Сплит. Прекрасната  јахта, со досега невидениот поп-артовкси дизајн и спектакуларен ентериер, вреди повеќе од 30 милиони евра, а изградена е во бродоградилиштето Краљевица. Кожа, насликани ткаенини и благородно дрво се материјалите кои […]

stevejobs_obama-610x269.jpg
Пред 15 години компјутерскиот гигант Apple бил на работ на банкрот. Денес Apple е владата на САД. Според извештаите на речиси сите светски медиуми, Apple во моментов има повеќе пари од американската влада. Apple моментално располага со 75,876 милијарди долари, додека владата на САД со 73,768 милијарди долари, пишува порталот TechCrunch. Но, дали тоа значи […]

0686-610x242.jpg
Реномираните автомобили како Ferrari, Porsche, Lamborghini, Buggati и други ќе добијат многу јака конкуренција. И тоа од Словенија! Станува збор за автомобилот Shayton. Името Shayton е индијански збор кој во превод значи “Сокол”, кој исто така ќе биде лого на компанијата. Спортското купе ќе се вика Equilibrium и ќе изнесува околу 1 милион евра. Автомобилот […]

hrana-610x269.jpg
Некои од јадењата кои најверојатно ви биле и едни од омилените нема да сакате никогаш повеќе да ги јадете кога ќе го прочитате ова. Вашиот омилен шејк од јагоди содржи 50 вештачки адитиви. Овие вкусни шејкови не содржат ни грам свежо овошје, а наместо тоа имаат 50 различни хемикалии кои ќе ја дадат аромата, вкусот […]

pismo-610x269.jpg
Писмото потпишано со “ Те сакам засекогаш, Вони“, се покажало дека Вони лажела, бидејќи парот по факултето се венчале, имале деца, а потоа се развеле. Минатата недела на Универзитетот во Пенсилванија стигнало писмо адресирано до судентот Кларк Мур, 74, кој веќе со децении не студира таму. Писмото е испратено во 1958 година, но уште долго […]

neverstva-610x269.jpg
Се чини дека денеска сите знаат за животот на познатите, па така и за разводите, кои се се  почести. Читајќи за раскинувањата, прекините, мамењето, лагите и грешките кој некој ги направил несвесно учиме од нив, но каде не води тоа? Во Америка дури 55% од жените и 65% од мажите признале дека имале вонбрачна афера […]

kondomi-za-stikli1-610x269.jpg
Дали некогаш ви дошло на памет дека и за вашите потпетици постојат аксесоари? Модните дизајнери смислија и наметнаа нов тренд, а тоа е кондом за вашите потпетици. Овие навлаки за потпетиците може да ги користите многу пати, ги има буквално во секаков вид, големина и дезен. Тие ќе направат вашите чевли да изгледаат поинаку. Цената […]

gaga-naslovna-610x269.jpg
Одејќи кон патот до местото каде се снима емисијата Џими Кимел, Гага излезе со долна облека во месо боја и транспарентни хулахопки. Но, тоа не ја попречи да застане и да ги поздрави своите фанови, малите чудовишта како што таа ги нарекува. Таа сигурно заборавила да ја облече целата комбинација од гардеробата пишува Дејли Меил. […]

macka-610x269.jpg
Сузан Гордон од Абердин, Велика Британија е сопств еничка на мачка која има осум недели, а се вика Принцес. Кога ја снемало мачката таа верувала дека сигурно е некаде во дворот и си игра. Но, кога ја отворила машината за перење алишта и ја видела уплашената мачка, останала во шок. Малата Принцес преживеала 50 минутно […]

0-610x269.png
Подготовките на фудбалските клубови за следната сезона се во полн ек. Убавата Колумбијка Ангелисија Камачо одлучи да ги освежи исцрпените фудбалери, а воедно и да ги поздрави сите љубители на фудбалот во целиот свет. Уживајте во облините на убавата Ангелисија Камачо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris